Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Zygmunt Woźniczka dołączył do sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu

Zygmunt Woźniczka został drugim trenerem Siódemki Miedź Huras Legnica występującej w Lidze Centralnej. Doświadczony szkoleniowiec na ławce usiądzie już podczas sobotniego meczu z GKS-em Autoinvest Żukowo.

Zygmunt Woźniczka od ponad czterech lat piastuje funkcję dyrektora MSPR Siódemka, z powodzeniem też zajmuje się pracą z najmłodszymi drużynami naszego klubu. Zarząd klubu postanowił wzmocnić sztab pierwszego zespołu wobec niezadowalających wyników w Lidze Centralnej. Nasza drużyna z pięciu spotkań wygrała tylko jedno, na inaugurację sezonu z Nielbą Wągrowiec. Potem doznała czterech, kolejnych porażek.

Zygmunt Woźniczka to jeden z najbardziej doświadczonych i cenionych szkoleniowców w kraju. Przez wiele lat pracował w Zagłębiu Lubin – był trenerem, koordynatorem ds. szkolenia młodzieży, członkiem sztabu pierwszego zespołu.

Do Siódemki trafił w marcu 2017 r., by przejąć drużynę zagrożoną spadkiem z I ligi. Misja zakończyła się powodzeniem. Siódemka nie dość, że utrzymała się na zapleczu PGNiG Superligi, to ostatecznie sezon zakończyła na 5. miejscu w tabeli. Po rozgrywkach Woźniczka objął stanowisko dyrektora klubu i zajął się szkoleniem młodzieży.

Starsi kibice Zygmunta Woźniczkę kojarzą z sukcesami legnickiego szczypiorniaka na przełomie wieków. W sezonie 1997/1998 Miedź pod jego wodzą awansowała do II ligi, natomiast w sezonie 2001/2002 do I ligi.