Juniorzy Siódemki Huras wywalczyli we Wrocławiu cenne trzy punkty!

Siódemka Huras Legnica wygrała 24:21 ze Śląskiem Wrocław w meczu 9. kolejki Dolnośląskiej Ligi Juniorów. Tym samym nasza drużyna zachowała fotel lidera tabeli.

Podopieczni trenera Piotra Bę dzikowskiego wrócili do Legnicy z tarczą, ale łatwej przeprawy we Wrocławiu nie mieli. Śląsk zawiesił bowiem poprzeczkę nadspodziewanie wysoko. Początek meczu nie zwiastował problemów, bo po 7 minutach Siódemka wygrywała 5:1, ale potem rywalizacja się wyrównała. Niemniej na przerwę nasza drużyna schodziła z zapasem 4 bramek.

W drugiej połowie spotkanie Siódemka pilnowała wyniku, ale komfortowej sytuacji nie miała. Miejscowi prawie do samego końca byli w grze. Dopiero gdy w 55 min. Siódemka wyszła na prowadzenie 23:16, mogliśmy być spokojni o komplet punktów. W ostatnich minutach Śląsk dokonał jeszcze kosmetyki rezultatu, ale finalnie zespół trenera Piotra Będzikowskiego wygrał 24:21.

Siódemka Huras umocniła się na 1. miejscu w tabeli. Drugie jest Zagłębie Lubin, które w środę wygrało z trzecim w stawce MOS-em Wrocław.