Siódemka Miedź Huras awansowała do 1/16 finału PGNiG Pucharu Polski

Nie było niespodzianki w Gorzycach Wielkich. Siódemka Miedź Huras Legnica wygrała 29:21 z tamtejszym Szczypiorniakiem w meczu rundy eliminacyjnej PGNiG Pucharu Polski.

Nasza drużyna do Gorzyc Wielkich pojechała bez kilku ważnych zawodników. W Legnicy zostali nie tylko kontuzjowani: Paulo Grozdek i Maciej Stańko, ale również Michał Kapela i Adam Skrabania, którzy otrzymali wolne. Siódemkę w starciu z pierwszoligowcem poprowadził drugi trener Zygmunt Woźniczka (Piotr Będzikowski pojechał z zespołem juniorów na mecz do Wrocławia).

Faworyt nie zawiódł, pewnie wygrał i awansował do kolejnej rundy. Choć trzeba przyznać, że niżej notowany rywal w pierwszej połowie reprezentantowi Ligi Centralnej mocno się postawił. Siódemka nie była w stanie odskoczyć gospodarzom na dystans większy niż 2-3 trafienia, a na przerwę schodziła z wynikiem znacznie poniżej oczekiwań – 12:12. W drugiej połowie przewaga naszego zespołu już nie podlegała dyskusji.

Siódemka mecz rozstrzygnęła w 10 minut. Jeszcze w 42 min. był remis 16:16. W 52 min. prowadziliśmy już 24:18. Końcówka była już tylko formalnością, ostatecznie wygraliśmy różnicą 8 trafień – 29:21 i zameldowaliśmy się w w 1/16 finału PGNiG Pucharu Polski. Mecze tej rundy rozegrane zostaną w styczniu 2022 r.

W najbliższą sobotę naszą drużynę czeka znacznie poważniejsze wyzwanie niż potyczka w wielkopolskich Gorzycach Wielkich. Do Legnicy na mecz Ligi Centralnej przyjedzie bowiem Stal Gorzów. Mecz w hali przy Lotniczej rozpocznie się o godz. 18.00.

Szczypiorniak Gorzyce – Siódemka Miedź Huras Legnica 21:29 (12:12)

Szczypiorniak: Cieślak, Dolata – Piosik 1, Adamczak 1, Biegański 2, Jedwabny 4, Wołowicz 2, K. Dutkiewicz 2, P. Dutkiewicz 8, Olszyna 1, Brychcy, Przyszlak, Jaruzel, Aleks. Kary: 8 min.

Siódemka: Mazur, Stachurski – Kuliński 2, Przybylak 1, Siwak 7, Czarnecki 4, Kowalik 2, Nowosielski 3, Jaśkowski 1, Bogudziński 3, Pawłowski 2, Wita 2, Wychowaniec 1, Pacuła 1. Kary: 10 min.

Przebieg meczu: 2:2 (5), 3;4 (10), 4:7 (15), 7:8 (20), 9:10 (25), 12:12 (30), 13:13 (35), 15:15 (40), 16:18 (45), 19:21 (50), 19:25 (55), 21:29 (60).