Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorów w Legnicy – terminarz, linki do transmisji

W dniach 18-20 lutego w hali przy ul. Lotniczej rozegrany zostanie turniej 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorów. O awans do Final Four Siódemka Huras Legnica rywalizować będzie z Anilaną Łódź, Gwardią Opole i Vive Kielce. Wstęp wolny!

Zespół trenera Piotra Będzikowskiego walkę o awans do finału mistrzostw Polski rozpocznie w piątek o godz. 17.00 meczem z Anilaną Szkoła Gortata Łódź. W sobotę nasza drużyna zmierzy się z Gwardią II Opole, natomiast w niedzielę, na zakończenie turnieju z Vive I Kielce. Poniżej – terminarz zawodów oraz linki do transmisji LIVE.

Siódemka Huras do rozgrywek centralnych awansowała jako wicemistrz Dolnego Śląska (mistrz – Zagłębie Lubin pożegnał się z rywalizacją w MP na etapie 1/8 finału). Póki co, nasz zespół w mistrzostwach radzi sobie doskonale. Podopieczni Piotra Będzikowskiego wygrali najpierw turniej 1/16 finału w Zabrzu oraz turniej 1/8 finału w Legnicy. Teraz przed naszymi juniorami otwiera się szansa na awans do Final Four mistrzostw Polski. Wystąpią w nim dwie najlepsze drużyny turnieju w hali przy ul. Lotniczej.

Przypomnijmy, że w Final Four Mistrzostw Polski Juniorów Siódemki nie było od 2019 r. Wówczas wywalczyliśmy srebrny medal. A warto wspomnieć, że w 2018 r. Siódemka sięgnęła po tytuł mistrza Polski, natomiast w 2017 i 2015 r. po tytuły wicemistrzowskie. Czy ekipa juniorów złożona z zawodników z roczników 2003-2005 pójdzie w ślady starszych kolegów? Bardzo na to liczymy, choć zadanie przed nią niełatwe, bo rywale są bardzo mocni.

Wystarczy rzut oka na składy naszych oponentów. W składzie Gwardii Opole jest aż czterech zawodników z kadry superligowego zespołu – Eduard Klimenko, Aleksiej Sołowiew, Janusz Wandzel i Fabian Sosna. A niewykluczone, że w opolskiej bramce stanie piąty zaprawiony w bojach na parkietach elity gracz, Mateusz Lellek.

Z kolei Vive Kielce, które już tradycyjnie dysponuje mocnym składem, do Legnicy przywiezie uznawanego za gigantyczny talent Yusufa Faruka. To urodzony w 2004 r. reprezentant Nigerii, który w tym sezonie w PGNiG Superlidze zdobył 22 bramki. Na swoim koncie ma również występy w Lidze Mistrzów EHF. W październiku ub. roku zdobył nawet bramkę w starciu z SG Flensburg-Handewitt.

TERMINARZ TURNIEJU

PIĄTEK | 18 lutego

Godz. 15.00: Vive I Kielce – Gwardia II Opole

Godz. 17.00: Siódemka Huras Legnica – Anilana Szkoła Gortata Łódź

SOBOTA | 19 lutego

Godz. 10.00: Anilana Szkoła Gortata Łódź – Vive I Kielce

Godz. 12.00: Siódemka Huras Legnica – Gwardia II Opole

NIEDZIELA | 20 lutego

Godz. 10.00: Gwardia II Opole – Anilana Szkoła Gortata Łódź

Godz. 12.00: Siódemka Huras Legnica – Vive I Kielce

WSZYSTKIE MECZE BĘDĄ TRANSMITOWANE NA KANALE YOUTUBE – LINKI PONIŻEJ !!!