Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Sebastian Włoskiewicz: „Jestem gotowy do walki w barwach Siódemki” [WYWIAD]

Sebastian Włoskiewicz od poniedziałku trenuje z Siódemką Miedź Huras Legnica. Wypożyczony z Chrobrego Głogów 25-letni rozgrywający zadebiutuje w naszym zespole zapewne już w sobotę w starciu z Ostrovią Ostrów Wlkp. Mamy dla Was krótką rozmowę z naszym nowym zawodnikiem.

Sebastian, witamy na pokładzie!

– Witam! Z nowymi kolegami już się przywitałem, dobrze zostałem przez nich przyjęty. Teraz czas na przywitanie z legnicką publicznością. Do zobaczenia w sobotę!

Jak doszło do twojego transferu czasowego do Siódemki?

– W Głogowie była na mojej pozycji duża konkurencja i nie miałem szans na regularną grę. Do końca sezonu na pewno nie otrzymywałbym tylu minut na parkiecie, żebym mógł się rozwijać sportowo. Dlatego, gdy tylko pojawił się temat mojego wypożyczenia do Siódemki Miedź Huras, od razu byłem na tak. Myślę, że to rozwiązanie korzystne dla wszystkich, dla Chrobrego, Siódemki i oczywiście dla mnie.

Trafiłeś do drużyny, która ma kłopoty kadrowe i musi walczyć o utrzymanie w lidze

– Jestem w Legnicy nie tylko dla samego siebie, żeby zbierać doświadczenie w Lidze Centralnej. Bardzo zależy mi na tym, by pomóc Siódemce w utrzymaniu się na zapleczu PGNiG Superligi. Wiem, że ten zespół stać na znacznie wyższą pozycję w tabeli. Byłem kiedyś królem strzelców I ligi (w barwach KSZO Ostrowiec Św. – przyp. red.) i liczę, że w Legnicy również pokażę, na co mnie stać.

No to szybka samoocena i leć na trening. Jakie są twoje największe atuty?

– Staram się być wszechstronnym zawodnikiem, ale na pewno moim atutem jest rzut z drugiej linii. Nie będzie też problemu, żebym pomagał w obronie. W Chrobrym grałem zarówno w ataku, jak i defensywie. Jestem gotowy do walki w barwach Siódemki.