Siódemka Huras lepsza od Gwardii! Jesteśmy nadal w grze o Final Four

Siódemka Huras Legnica wygrała 37:30 z Gwardią Opole w drugim meczu turnieju 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorów. W drugim sobotnim spotkaniu Vive Kielce pokonało 25:23 Anilanę Łódź.

Nasza drużyna żeby zachować szanse na awans do Final Four musiała z Gwardią Opole wygrać. I podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego zadanie wykonali. Należy od razu dodać, że ze stopniem celującym. Zdeterminowana Siódemka rozegrała kapitalne zawody – szybko wypracowała kilkubramkową przewagę (8:2 w 11 min.), a potem troskliwie pielęgnowała ją do ostatniej minuty spotkania.

Na przerwę nasz zespół schodził z siedmioma bramkami na plusie. W drugiej połowie nadal miał mecz pod kontrolą – w 38 min. wygrywał już 26:17. Finalnie skończyło się na jak najbardziej zasłużonym zwycięstwie 37:30.

Świetny mecz rozegrali nasi kołowi. Maciej Grynienko rzucił 11 bramek, a Kornel Dziedzic 4. Bramkę zamurował Wiktor Socha (wybrany MVP spotkania), a ogromną pracę na rozegraniu wykonał Jakub Będzikowski – autor 7 bramek i sporej liczby asyst. Dobrze funkcjonowały też skrzydła (Wiktor Kochlewski, Łukasz Szporko i Krzysztof Kosiorowski), które dały w sumie 11 bramek.

Przed ostatnim dniem turnieju żadna drużyna nie może być pewna awansu. W niedzielę Siódemka Huras zmierzy się z Vive Kielce (godz. 12.00) natomiast Gwardia Opole z Anilaną Łódź (godz. 10.00).

Siódemka Huras Legnica – Gwardia II Opole 37:30 (20:13)

Siódemka: Socha, Siwik – Kochlewski 6, Pacek, Kosiorowski 1, Śliwiński, Dziedzic 3, Kruszelnicki 2, Krukiewicz 3, Szporko 4, Grynienko 11, Będzikowski 7. Karne: 1/1. Kary: 6 min.

Gwardia: Drojma, Kaszubski – Bidziński 2, Luksa 1, Sosna 1, Jendryca 1, Sołowiew 2, Zawadzki, Wandzel 4, Duda, Hryniewicz 7, Stempin 4, Klimenko 3. Karne: 3/2. Kary: 4 min.

MVP: Wiktor Socha (Siódemka).

Vive Kielce – Anilana Szkoła Gortata Łódź 25:23 (12:12)

Vive: Poźniak – Przybylski, Pinda 1, Wiaderny 1, Wasiak 8, Majchrzak 3, Kotliński 2, Olczyk 1, Świt 2, Faruk 4, Grzybowski, Filipowicz 2, Lubczyński 1. Karne: 1/1. Kary: 8 min.

Anilana: Marciniak, Pietrowski – Tondys 2, Samulczyk, Chybiński, Węgliński 2, Gajewski, Rutkowski 1, Szweda-Lewandowski 8, Koryciński, Piwnicki, Hanas 7, Bielecki 1, Kacprzak 2. Karne: 7/5. Kary: 6 min.

MVP: Kornel Poźniak (Vive).