Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Jakub Będzikowski powołany do reprezentacji Polski na mecze ze Szwecją!

Selekcjoner reprezentacji Polski Patryk Rombel ogłosił skład reprezentacji Polski na towarzyskie mecze ze Szwecją. W gronie 22 powołanych zawodników znalazł się 19-letni Jakub Będzikowski z Siódemki Huras Legnica.

Towarzyskie mecze z mistrzami Europy zostaną rozegrane 17 i 20 marca w Płocku. Nasza kadra przygotowywać się będzie do nich na zgrupowaniu, które rozpocznie się 13 marca. Powołanie dla Jakuba Będzikowskiego jest niespodzianką. Nasz 19-letni rozgrywający to przecież jeszcze junior, który nie zagrał jeszcze nigdy w PGNiG Superlidze.

Jakub Będzikowski jest wychowankiem MSPR Siódemka. Od trzech lat uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Kielcach. Jest liderem naszej juniorskiej drużyny, która w tym sezonie awansowała do Final Four mistrzostw Polski. W dotychczasowych turniejach zdobył już 77 bramek, co daje mu szansę na koronę króla strzelców.

Kuba występował we wszystkich juniorskich reprezentacjach Polski. Przed miesiącem otrzymał powołanie do kadry młodzieżowej (U-21).

Kuba, GRATULACJE! Jesteśmy z Ciebie dumni!

Odnotujmy jeszcze, że w kadrze znalazł się też nasz były skrzydłowy Jan Czuwara, obecnie grający w macedońskim Vardarze Skopje. Zobaczcie, w jak zacnym towarzystwie znalazł się nasz wychowanek!