Udany start juniorów młodszych w turnieju 1/8 mistrzostw Polski!

Siódemka Huras Legnica wygrała 30:26 z MKS-em Poznań w swoim pierwszym meczu turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, który w piątek rozpoczął się w podgdańskim Żukowie.

Zwycięstwo rodziło się w bólach, dlatego jest tym bardziej cenne. Wywalczone w piątkowe popołudnie punkty znacznie przybliżają naszą drużynę do awansu do ćwierćfinału mistrzostw Polski.

– Długo ten mecz nam się nie układał, ale chłopcy pokazali charakter, podnieśli się w drugiej połowie i zwyciężyli. Trzeba przyznać, że rywal poprzeczkę zawiesił nam bardzo wysoko. Ale zdawaliśmy sobie sprawę, że nie będzie to łatwy mecz – mówi trener Siódemki Huras, Tomasz Góreczny.

Przez prawie całą pierwszą połowę wygrywał MKS. Tuż przed przerwą Siódemka zdołała jednak doprowadzić do remisu. W drugiej połowie na parkiecie toczyła się zacięta walka, prowadzenie zmieniało się kilka razy. Losy tego zaciętego meczu rozstrzygnęły się w końcowych minutach. W 52 min. mieliśmy remis 22:22. Potem nasz zespół odskoczył na dystans 2-3 bramek i pieczołowicie tej przewagi pilnował. Finalnie na inaugurację turnieju w Żukowie Siódemka Huras wygrała 30:26.

W sobotę Siódemka Huras zmierzy się z Olimpią Biała Podlaska. Początek meczu o godz. 10.00. Transmisja na facebookowym fanpage’u gospodarzy turnieju – TUTAJ.

Siódemka Huras Legnica – MKS Poznań 30:26 (13:13)

Siódemka: Zembrzycki, Tabisz – Mikulewicz 2, Łukawski 9, Zapert 1, Drążek 2, Niziołek 6, Dziedzic 7, Wojsa 3. Karne: 3/2. Kary: 6 min.

Przebieg meczu: 2:2 (5), 4:5 (10), 6:8 (15), 7:9 (20), 11:11 (25), 13:13 (30), 14:13 (35), 16:18 (40), 19:19 (45), 21:21 (50), 24:22 (55), 30:26 (60).

Port Service Wybrzeże I Gdańsk – Olimpia Biała Podlaska 47:26 (21:13)