Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

II liga w sezonie 2022/23 – z kim zagrają rezerwy Siódemki Miedź Huras

DZPR podał skład i terminarz rozgrywek południowo-zachodniej II ligi w sezonie 2022/2023. Rywalizować będzie w niej 14 drużyn. Sezon ruszy 17 września br.

W sezonie 2022/23 rozgrywki II ligi będą prowadzone w nowej formule. 14 drużyn podzielono na dwie grupy po 7 drużyn. Rywalizacja w nich przebiegać będzie w systemie: mecz i rewanż (w sumie każdy zespół rozegra 12 meczów).

Następnie nastąpi podział ligi na grupę finałową do której awansują drużyny z miejsc 1-4 oraz spadkową (miejsca 5-8) – z zaliczeniem meczów grupach eliminacyjnych. W grupie finałowej każdy zespół rozegra więc 8 meczów (mecz i rewanż), a w spadkowej 6 meczów (mecz i rewanż).

Inauguracja sezonu zaplanowana została na 17-18 września 2022 r. Pierwsza część kampanii zakończy się 14-15 stycznia 2023 r. W lutym rozpocznie się rywalizacja w grupie finałowej i spadkowej. Zwycięzca tej pierwszej awansuje do I ligi, zespoły z miejsc 13-14 w grupie spadkowej zostaną zdegradowane do III ligi.

Siódemka Miedź Huras II Legnica trafiła do grupy B. Pierwszy mecz nasze rezerwy rozegrają 17 lub 18 września na wyjeździe z OSiR-em Komprachcice. Tydzień później (25 września) podejmą SPR SLV Group Oleśnica.

W grupie B wystąpią ponadto: Orlik Brzeg, Gwardia II Opole, Żagiew Dzierżoniów i MTS Aktywne Włoszakowice.

Skład grupy A: KPR Środa Wielkopolska, Hagard Strzałkowo, Lider Swarzędz, Start Konin, Szczypiorniak Gniezno, Bachus Zielona Góra, Spartakus Buk.

FOT. Robert Krukiewicz