Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Rusza I liga. Mecz z Grunwaldem Poznań, czyli emocje gwarantowane

Koniec czekania, spoglądania w kalendarz, odliczania … W sobotę rozpoczynamy sezon 2022/23. Inauguracyjny mecz rozegramy w Poznaniu z tamtejszym Grunwaldem. Początek o godz. 18.00.

Po sześciu tygodniach przygotowań – ciężkich treningów, sparingów i turniejów, rozpoczynamy walkę o powrót do Ligi Centralnej. Bo taki właśnie cel został postawiony przed drużyną trenera Tomasza Górecznego. Zadanie to jednak niełatwe, ponieważ chętnych do awansu jest znacznie więcej. W gronie tym znajduje się m.in. Grunwald, który latem z przytupem, w świetle kamer i fleszy, zapowiedział walkę o Ligę Centralną dla Poznania.

Tym samym już w pierwszej kolejce dojdzie do starcia dwóch ekip z wysokimi aspiracjami. Nasza drużyna po spadku z Ligi Centralnej została mocno przebudowana i odmłodzona, ale mecze sparingowe pokazały, że stać ją na wiele. Nie dziwią więc bojowe nastroje w zespole. Zawodnicy trenera Tomasza Górecznego zgodnie, jak jeden mąż, zapowiadają walkę w Poznaniu o zwycięstwo.

Zerkając na historię legnicko-poznańskich konfrontacji można być pewnym, że kibiców czeka oglądanie meczu z wypiekami na twarzy, a tych ze słabszymi nerwami wizyta w aptece po kropelki na serce bądź uspokajające ziółka. Po raz ostatni z Grunwaldem graliśmy w maju 2021 r. Wygraliśmy wtedy we własnej hali 33:20 zapewniając sobie przy tym awans do Ligi Centralnej. Wcześniej jednak tak lekko nie było. W tym samym sezonie w Poznaniu mecz zakończył się bowiem remisem 23:23. Zwyciężyliśmy wówczas dopiero po karnych (4:3).

Jeszcze większy horror przeżyliśmy w kampanii 2019/20, kiedy to ze względu na pandemię Covid-19 z Grunwaldem starliśmy się tylko raz, przy Lotniczej. Ten mecz pamiętać będziemy bardzo długo! Po 60 min. był remis 30:30 i sędziowie zarządzili konkurs rzutów karnych. Zakończył się on – uwaga to nie pomyłka – naszą wygraną 20:19 (słownie: DWADZIEŚCIA:DZIEWIĘTNAŚCIE) !!!

W ramach podbudowania morale przypomnijmy jeszcze mecze z sezonu 2018/19. Ograliśmy w nim „Wojskowych” dwa razy i to wyraźnie – 36:28 w Legnicy i 28:21 w Poznaniu.

Na koniec niefajna informacja dla naszych fanów. Mecz w Poznaniu nie będzie transmitowany w internecie. Spowodowane jest to remontem hali przy ul. Newtona, w której Grunwald na co dzień rozgrywa swoje spotkania. Mecz z Siódemką odbędzie się wyjątkowo w hali Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

1. kolejka grupy B I ligi: Grunwald Poznań – Siódemka Miedź Huras Legnica | Sobota, 17 września | godz. 18.00 | Hala UAM przy ul. Zagajnikowej 9 w Poznaniu.

FOT. Dawid Sołtys, Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl)