Derby dla juniorów młodszych Siódemki Huras. Porażka chłopców

W weekend o ligowe punkty rywalizowała nasza młodzież. Ze zmiennym szczęściem. Zwycięstwo odniosła drużyna juniorów młodszych, natomiast swój mecz przegrali chłopcy.

Początek sezonu w wykonaniu juniorów młodszych jest bardzo udany. Przed tygodniem podopieczni trenera Adama Skrabani wygrali w Głogowie, a w niedzielę sięgnęli po kolejny komplet punktów. Tym razem pewnie pokonali lokalnego rywala – Dziewiątkę Legnica 32:22. Nasza drużyna rządziła i dzieliła na parkiecie „Henrykówki” zamykając mecz w zasadzie już w pierwszej połowie. Warto zaznaczyć świetną dyspozycję bramkarzy – Igor Zawierucha odbił 66 proc. rzutów, natomiast Filip Krzywicki zagrał na poziomie 46 proc.

Następny mecz Siódemka Huras rozegra w niedzielę 16 października o godz. 10.00 w hali przy ul. Złotoryjskiej. Rywalem będzie Śląsk Forza Akademia Wrocław.

EuCO UKS DZIEWIĄTKA LEGNICA – SIÓDEMKA HURAS LEGNICA 22:32 (7:18)

SIÓDEMKA: Zawierucha, Zembrzycki, Krzywicki – Stefaniak 1, Kałka 4, Młyńczak 2, K. Bielewicz 4, Witkowski 3, Maciejewski 6, B. Bielewicz 1, Sinicki 10, Lambert 1. Karne: 2/0. Kary: 2 min.

PRZEBIEG MECZU: 0:3 (5), 2:8 (10), 2:11 (15), 3:13 (20), 5:15 (25), 7:18 (30), 8:22 (35), 11:25 (40), 14:27 (45), 14:29 (50), 20:30 (55), 22:32 (60).

Nie powiodło się naszym chłopcom, którzy na inaugurację sezonu ulegli we własnej hali Chrobremu Żórawina 15:19. Podopieczni trenera Tomasza Szporki lepsi od rywala byli w pierwszej połowie, którą wygrali 10:7. Niestety, w drugiej połowie przyjezdni przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ojcem zwycięstwa był zawodnik Chrobrego Bruno Ferens, który zdobył aż 12 z 19 bramek dla swojego zespołu. W przyszły weekend chłopców Siódemki Huras czeka wyjazdowy mecz z Żagwią Dzierżoniów.

SIÓDEMKA HURAS LEGNICA – CHROBRY ŻÓRAWINA 15:19 (10:7)

SIÓDEMKA: M. Jopkiewicz – Stanio 3, Zemła 1, Wener 2, Olszowy 6, Dworak 1, Makar 2, Król, Rogowski, Surel, Krzywicki, Cirka, Godlewski. Karne: 2/1. Kary: 4 min.

PRZEBIEG MECZU: 1:2 (5), 5:5 (10), 7:6 (15), 10:7 (20), 10:10 (25), 12:12 (30), 13:17 (35), 15:19 (40).

Już we wtorek 11 października kolejny ligowy mecz rozegrają młodzicy. Zespół trenera Zygmunta Woźniczki, który po trzech kolejkach jest liderem tabeli z kompletem punktów na koncie, zmierzy się z ŚKPR-em Świdnica. Spotkanie rozegrane zostanie w hali ZSI przy ul. Wierzyńskiego o godz. 18.15.