Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

OKAZAŁE ZWYCIĘSTWO NA INAUGURACJĘ 1/16 FINAŁU PUCHARU ZPRP MŁODZIKÓW

W hali przy ul. Lotniczej ruszył turniej grupy B 1/16 finału mistrzostw Polski młodzików. Siódemka Huras Legnica rozpoczęła rywalizację w imponującym stylu. Zespół trenera Zygmunta Woźniczki rozgromił MKS Grudziądz 47:23!

Siódemka Huras do rozgrywek krajowego czempionatu przystąpiła w roli obrońcy tytułu. Ubiegłorocznych mistrzów Polski w zespole trenera Zygmunta Woźniczki zostało sporo, bo aż dziesięciu. I mimo że kilku ważnych graczy ze złotego składu dziś występuje już w juniorach młodszych, to jednak i tak nasza drużyna wymieniana jest w gronie kandydatów do podium.

Trzeba przyznać, że Siódemka Huras rywalizację w pierwszej rundzie mistrzostw Polski rozpoczęła, jak na faworyta przystało. W piątkowe popołudnie nie dała żadnych szans MKS-owi Grudziądz wygrywając różnicą aż 24 bramek. Mecz miał jednostronny przebieg. Już po 7 minutach Siódemka wygrywała 7:0. Przyjezdni pierwszą bramkę zdobyli dopiero minutę później (7:1 w 8 min.)

Spotkanie zostało zamknięte w zasadzie już po pierwszej połowie, którą nasza drużyna wygrała 25:11. Druga połowa przebiegała wg identycznego scenariusza. Siódemka nie zaciągnęła hamulców, tylko wciąż budowała przewagę. Ostatecznie skończyło się na 47:23. Był to prawdziwy pokaz siły teamu trenera Zygmunta Woźniczki!

W drugim piątkowym meczu Zagłębie Sosnowiec wygrało 33:23 z SRS Przemyśl. W sobotę zagramy z Zagłębiem Sosnowiec (początek meczu o godz. 11.45). O godz. 10.00 SRS Przemyśl zmierzy się z MKS-em Grudziądz.

Siódemka Huras Legnica – MKS Grudziądz 47:23 (25:11)

Siódemka: Zemła, Taiwo, Kucharski – Kiedrzyński 10, Będzikowski 4, Mieleszczenko 1, Skiba 10, Wita 1, Młyńczak 3, B. Bielewicz 3, Wilczyński 5, Kruszelnicki 7, Tarnawski, Paterek 2, Zieliński 1, Tomczuk.

MKS: Bernacki, Kowalski – Osiński, Sobótka 2, Ciesielski, Zaworski 5, Ziętarski, Rusak, Kiełbasa 3, Baruch 3, Golał 1, Robaczewski 1, Sereda 8.

MVP: Krystian Wilczyński (Siódemka)

SRS Przemyśl – Zagłębie Sosnowiec 23:33 (13:18)

SRS: Kowalczyk, Wasyłeczko – Wachta 4, Szaganiec 2, Kraśnik, Grad 5, Litwin 3, Magirowski 5, Wołoszyn, Bugiera, Lach 2, Franków 2, Łuczyński, Kobos.

Zagłębie: Nowakowski, Cybulko, Dydak – Koścień, Zadęcki 7, Krochmal 1, Kuciński, Sych 1, Dudek 5, Podsiadło 14, Skwarek 2.

MVP: Natan Podsiadło (Zagłębie).

TABELA

1. Siódemka Huras Legnica 3 47:23

2. Zagłębie Sosnowiec 3 33:23

3. SRS Przemyśl 0 23:33

4. MKS Grudziądz 0 23:47

MVP meczu Krystian Wilczyński i prezes Hodowli Roślin Snowidza Eugeniusz Cukrowicz