Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

MŁODZICY Z KOMPLETEM ZWYCIĘSTW W 1/16 FINAŁU PUCHARU ZPRP

Siódemka Huras Legnica wygrała 47:15 z SRS Przemyśl na zakończenie turnieju grupy B 1/16 finału mistrzostw Polski młodzików. Drużyna trenera Zygmunta Woźniczki awansowała do kolejnej rundy z pierwszego miejsca w tabeli. Do najlepszej szesnastki w kraju promocję uzyskało również Zagłębie Sosnowiec.

Pierwsza runda krajowego czempionatu dla młodzików Siódemki Huras nie okazała się zbyt wielkim wyzwaniem. Podopieczni trenera Zygmunta Woźniczki wręcz zdeklasowali przeciwników. Kibicom w hali przy Lotniczej zafundowali trzy mecze do jednej bramki, w każdym z nich rzucając ponad 40 bramek. W sumie w trzy dni rywalom zaaplikowali ich aż 140!

Nasza drużyna wysłała w kraj głośny i wyraźny przekaz, że w tym roku również będzie się liczyć o walce o medale. I to mimo że z mistrzowskiej drużyny z ubiegłego sezonu, trener Zygmunt Woźniczka stracił kilku ważnych zawodników, którzy przeszli do kategorii juniorów młodszych.

Kapitan Siódemki Huras Wojciech Zemła z pucharem za I miejsce w turnieju w towarzystwie wiceprezydenta Legnicy Krzysztofa Duszkiewicza, prezesa HR Snowidza Eugeniusza Cukrowicza i prezesa MSPR Siódemka Martina Hurasa

Póki co, jesteśmy w TOP 16 mistrzostw Polski. Turnieje 1/8 finału rozegrane zostaną w dniach 5-7 maja. Dzięki awansowi z pierwszego miejsca, uzyskaliśmy prawo organizacji jednego z nich.

Przed nami miesiąc przygotowań do kolejnej rundy. Czy liczę na medal? Na razie koncentrujemy się wyłącznie na turnieju 1/8 finału. O medalu będziemy myśleć dopiero gdy uda się awansować do Final Four – mówi trener Zygmunt Woźniczka.

SIÓDEMKA HURAS LEGNICA – SRS PRZEMYŚL 47:15 (23:8)

Siódemka: Zemła, Taiwo, Kucharski – Kiedrzyński 6, Będzikowski 3, Mieleszczenko 1, Skiba 7, Wita 3, Młyńczak 5, Bielewicz 3, Wilczyński 7, Kruszelnicki 8, Tarnawski 1, Paterek 3, Zieliński, Tomczuk.

SRS: Kowalczyk, Wasyłeczko – Szaganiec 5, Kraśnik, Grad 1, Litwin 3, Magirowski, Wołoszyn, Bugiera 1, Lach 2, Franków, Łuczyński 2, Kobos 1.

MVP: Dawid Kiedrzyński (Siódemka).

MVP meczu z SRS Przemyśl Dawid Kiedrzyński statuetkę odebrał z rąk wiceprezydenta Legnicy Krzysztofa Duszkiewicza, prezesa naszego klubu Martina Hurasa i prezesa HR Snowidza Eugeniusza Cukrowicza

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC – MKS GRUDZIĄDZ 28:27 (14:12)

Zagłębie: Nowakowski, Cybulko, Dydak – Koścień, Zadęcki 11, Krochmal, Kuciński, Sych 2, Dudek 2, Podsiadło 9, Skwarek 2.

MKS: Bernacki, Kowalski – Osiński, Sobótka, Ciesielski, Zaworski 10, Ziętarski, Kiełbasa 5, Baruch, Golał 7, Rogaczewski, Sereda 5.

MVP: Natan Zadęcki (Zagłębie)

KOŃCOWA TABELA

1. Siódemka Huras Legnica 3 9 140:53

2. Zagłębie Sosnowiec 3 6 76:96

3. MKS Grudziądz 3 3 85:97

4. SRS Przemyśl 3 0 92:115