Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

1/4 FINAŁU MP JUNIORÓW MŁODSZYCH – TERMINARZ TURNIEJU W WARSZAWIE

W dniach 12-14 maja rozegrane zostaną ćwierćfinały Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Siódemka Huras Legnica o awans do FINAL FOUR walczyć będzie w Warszawie. Zespół trenera Adama Skrabani turniej rozpocznie od piątkowego meczu z gospodarzami.

Mecz z Agrykolą Warszawa w piątek o godz. 20.15. W sobotę nasza drużyna zagra z Pałacem Młodzieży Tarnów (godz. 16.00), a turniej zakończy niedzielnym starciem z Acana Moto-Jelczem Oława (godz. 12.40).

W grze o medale pozostało już tylko osiem najlepszych drużyn tegorocznej edycji mistrzostw Polski. Awans do tego grona dla naszej młodej drużyny jest dużym sukcesem (większość zawodników jest z rocznika 2007, gdy rocznikiem wiodącym w tej kategorii jest w tym sezonie 2006). W stolicy zespół trenera Adama Skrabani faworytem nie będzie, ale z pewnością postara się o sprawienie niespodzianki.

Na początek przyjdzie nam zmierzyć się z Agrykolą. Gospodarze turnieju uznawani są za jednego z kandydatów do medalu, co potwierdzili w 1/8 finału wygrywając turniej w Gdańsku z kompletem zwycięstw. Agrykola pokonała obie drużyny Wybrzeża oraz Górnik Zabrze. Wszystkie mecze w 1/8 finału wygrał również Pałac Młodzieży Tarnów. W Opolu zespół z Małopolski odprawił z kwitkiem Gwardię, AZS Warszawa i Padwę Zamość. Warto zauważyć, że Agrykola to mistrz Polski, a Pałac Młodzieży wicemistrz Polski w kategorii młodzików z 2021 roku.

Trzeciego rywala znamy doskonale. Z Acana Moto-Jelczem Oława mierzyliśmy się przecież w kwietniowym turnieju 1/16 finału w Legnicy. I nie wspominamy tego meczu zbyt dobrze, bo przegraliśmy 22:29.

Drugi ćwierćfinałowy turniej zostanie rozegrany w Płocku. Wystąpią w nim: Orlen Wisła Płock, Gwardia Opole, Vive Kielce i Port Service Wybrzeże Gdańsk.

TERMINARZ TURNIEJU W WARSZAWIE

PIĄTEK (12 MAJA)

Godz. 18.15 | Pałac Młodzieży Tarnów – Acana Moto-Jelcz Oława

Godz. 20.15 | Agrykola Warszawa – Siódemka Huras Legnica

SOBOTA (13 MAJA)

Godz. 16.00 | Siódemka Huras Legnica – Pałac Młodzieży Tarnów

Godz. 18.00 | Agrykola Warszawa – Acana Moto-Jelcz Oława

NIEDZIELA (14 MAJA)

Godz. 12.40 | Acana Moto-Jelcz Oława – Siódemka Huras Legnica

Godz. 14.40 | Agrykola Warszawa – Pałac Młodzieży Tarnów

TRANSMISJE WSZYSTKICH MECZÓW NA PROFILU FACEBOOKOWYM GOSPODARZY → TUTAJ.