Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

PREZYDENT LEGNICY POGRATULOWAŁ NAM AWANSU DO LIGI CENTRALNEJ

Legnica jest z was dumna! Życzę wam powodzenia w nowym sezonie, zrealizowania celów sportowych i sukcesów w dalszym rozwoju klubu – powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski podczas naszej poniedziałkowej wizyty w Ratuszu.

Gospodarz miasta zaprosił nas do urzędu miasta, by pogratulować awansu do Ligi Centralnej i porozmawiać o przyszłości klubu. W spotkaniu w Ratuszu udział wzięli dyrektor Zygmunt Woźniczka, trener Tomasz Góreczny i kapitan drużyny Łukasz Mazur. Prezydentowi Tadeuszowi Krzakowskiemu towarzyszył dyrektor wydziału sportu w legnickim magistracie Zbigniew Rutka oraz dyrektor wydziału finansowego Grażyna Pinkowicz.

Prezydent pogratulował nam awansu do Ligi Centralnej i godnego reprezentowania miasta w rozgrywkach na szczeblu centralnym. Był też czas na rozmowy nt. finansowego wsparcia ze strony miasta oraz planów rozwoju i popularyzacji naszej dyscypliny sportu w Legnicy.

– Doceniam waszą pracę przekładającą się na sukcesy, nie tylko w pierwszego zespołu, który w efektowym stylu wrócił na drugi poziom rozgrywkowy – powiedział Tadeusz Krzakowski nawiązując do niedawnego wyczynu drużyny młodzików Siódemki Huras, która drugi rok z rzędu sięgnęła po tytuł mistrza Polski.

Gospodarz naszego miasta docenił też zaangażowanie w budowę legnickiego handballa prezesa klubu Martina Hurasa.

Takie osoby, jak Andrzej Dadełło w piłce nożnej i Martin Huras w piłce ręcznej są dla naszego miasta nieocenieni. To ludzie, którzy poświęcają swój czas i finanse na rzecz lokalnej społeczności – powiedział.

Nasza delegacja otrzymała od prezydenta Tadeusza Krzakowskiego nie tylko ciepłe słowa i zapewnienia o dalszym wspieraniu klubu, ale i pamiątkowy, okazały dyplom gratulacyjny z okazji awansu do Ligi Centralnej.

#GramydlaLegnicy!