Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

NASZ WYCHOWANEK ZAGRA W MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTWACH ŚWIATA

W przyszłym tygodniu w Niemczech i Grecji ruszają Mistrzostwa Świata U21. Reprezentacja Polski wystąpi w nich po raz pierwszy od 20 lat. W narodowej drużynie jest wychowanek Siódemki Miedź Huras Legnica – Jakub Będzikowski!

Nasza reprezentacja swoje grupowe mecze rozgrywać będzie w Magdeburgu, a jej rywalami będą: USA (20 czerwca), Chorwacja (22 czerwca) i Francja (23 czerwca). Awans do drugiej rundy młodzieżowego Mundialu uzyskają dwie najlepsze drużyny.

Prowadzona przez trenera Zygmunta Kamysa kadra przygotowuje się do turnieju na zgrupowaniu w Dzierżoniowie. Przed wyjazdem do Niemiec rozegra w weekend mecze towarzyskie z Egiptem.

Jakub Będzikowski jest wychowankiem naszego klubu, absolwentem SMS Kielce. W sezonie 2021/22 był liderem drużyny juniorów Siódemki Huras, która zajęła 4. miejsce w mistrzostwach Polski zdobywając w nich 101 bramek. Latem ub. roku podpisał kontrakt z Torus Wybrzeże Gdańsk. W swoim pierwszym sezonie w PGNiG Superlidze rzucił 77 bramek i zaliczył 66 asyst. Warto przypomnieć, że 20-letni rozgrywający ma za sobą już pierwsze powołanie na zgrupowanie pierwszej reprezentacji.

Jakub Będzikowski jest przedstawicielem jednej z najbardziej znanych handballowych rodzin w Polsce. Jego ojciec Piotr przez wiele lat występował w barwach Miedzi Legnica, Zagłębie Lubin i Chrobrego Głogów, a po zakończeniu kariery został trenerem w naszym klubie. Dwukrotnie prowadził nasz pierwszy zespół, a w minionym sezonie pracował z juniorami i drużyną rezerw. Z kolei wujek Kuby – Jacek za sobą ma karierę w Bundeslidze i reprezentacji Polski. Co ciekawe, były asystent selekcjonera Michaela Bieglera dołożył swoją cegiełkę do awansu Siódemki Miedź Huras do Ligi Centralnej. Jacek blisko współpracował z naszym sztabem odpowiadając za rozpracowywanie rywali.

FOT. ZPRP, Torus Wybrzeże Gdańsk, Robert Krukiewicz