Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

PIOTR DEC ZOSTAJE W SIÓDEMCE MIEDŹ HURAS LEGNICA NA KOLEJNY SEZON!

Piotr Dec związał się z Siódemką Miedź Huras Legnica roczną umową, obowiązującą do czerwca 2024 r. Nasz wychowanek otrzyma szansę pokazania się w Lidze Centralnej w sezonie 2023/2024.

20-letni rozgrywający w poprzednim sezonie był wyróżniającym się zawodnikiem drużyny rezerw Siódemki Miedź Huras. Na parkietach II ligi rozegrał 18 spotkań, w których zdobył 79 bramek. Dobre występy zaowocowały awansem do pierwszego zespołu.

W końcowej fazie poprzedniej kampanii Piotr Dec wystąpił w dwóch meczach I ligi, dwukrotnie trafiając do bramki rywali. Udany sezon spuentował podczas turnieju barażowego o awans do Ligi Centralnej w Płocku. W meczu z MTS-em Chrzanów zdobył 5 bramek.

Dzięki ambicji i ciężkiej pracy, które przełożyły się na postęp sportowy, w nowym sezonie Piotr Dec otrzyma szansę pokazania się na parkietach Ligi Centralnej.

Przypomnijmy, że wcześniej kontrakty z naszym klubem przedłużyli: Michał Czarnecki, Maciej Stańko, Łukasz Mazur, Adrian Stachurski, Dominik Nowosielski, Hubert Kuliński, Karol Siwak i Szymon Pacek.

Ponadto zespół został wzmocniony przez Michała Wojtalę, który został pozyskany z ŚKPR Świdnica. Wkrótce ogłosimy jeszcze jeden transfer. Wówczas kadra na Ligę Centralną zostanie ostatecznie zamknięta. Przygotowania do sezonu nasza drużyna rozpocznie na początku sierpnia.