Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

ŁUKASZ KUŻDEBA ZAWODNIKIEM SIÓDEMKI MIEDŹ HURAS LEGNICA!

Siódemka Miedź Huras Legnica pozyskała Łukasza Kużdebę. 30-letni lewoskrzydłowy mogący grać również z powodzeniem na rozegraniu przez 12 sezonów występował w PGNiG Superlidze, w barwach Zagłębia Lubin, Grupy Azoty Unii Tarnów i Energa MKS Kalisz. W najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał w sumie 262 mecze, w których zdobył 537 bramek.  

30-letni Łukasz Kużdeba (182/82) związał się z Siódemką Miedź Huras Legnica rocznym kontraktem. To zaprawiony w superligowych bojach, silny fizycznie i co bardzo ważne – bardzo wszechstronny zawodnik. Jego dodatkowym atutem jest umiejętność rzucania karnych.

 – Łukasz jest nominalnym lewoskrzydłowym, ale równie dobrze radzi sobie na rozegraniu. Jego uniwersalność daje komfort w kontekście obsady kilku pozycji na boisku. Jestem przekonany, że doda naszej drużynie bardzo dużo jakości. O cennym doświadczeniu zebranym przez dekadę na parkietach PGNiG Superligi, jakie wniesie do szatni, nawet nie warto się rozwodzić – mówi trener Siódemki Miedź Huras, Tomasz Góreczny.

Dodajmy, że Łukasz Kużdeba grę będzie łączył z obowiązkami drugiego trenera.

Łukasz Kużdeba jest wychowankiem Zagłębia Lubin i absolwentem SMS Gdańsk. W zespole z Lubina występował w latach 2011-2019 zdobywając na parkietach PGNiG Superligi 250 bramek. W 2019 r. przeniósł się do Grupy Azoty Unia Tarnów. W zespole „Jaskółek” spędził trzy bardzo udane sezony będąc jego ważną postacią. W barwach ekipy z Małopolski rzucił aż 235 bramek, w międzyczasie zapracowując na funkcję jej kapitana. W minionym sezonie 2022/23 grał dla Energa MKS Kalisz. Kampanię zamknął z 52 bramkami na koncie (skuteczność: 67 proc.) i 3 asystami. Na łączny dorobek naszego nowego zawodnika w PGNiG Superlidze składają się 262 mecze i 537 bramek.

Łukasz, witamy na pokładzie!

#GramydlaLegnicy