Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

V MEMORIAŁ ZDZISŁAWA WOŹNIAKA – PROGRAM TURNIEJU PRZY LOTNICZEJ

Już w najbliższą sobotę 26 sierpnia w hali OSiR przy ul. Lotniczej w Legnicy rozegrany zostanie V Memoriał Zdzisława Woźniaka. Wystąpią w nim cztery drużyny: HCB Karvina, Zagłębie Lubin, Grot Blachy Pruszyński Anilana Łódź oraz Siódemka Miedź Huras Legnica.

Turniejowe granie rozpocznie się od meczu dwóch drużyn z Ligi Centralnej: Siódemka Miedź Huras Legnica – Grot Blachy Pruszyński Anilana Łódź (godz. 11.00). O godz. 13.00 reprezentant Orlen Superligi – Zagłębie Lubin zmierzy się z wicemistrzem Czech, ćwierćfinalistą Pucharu EHF – HCB Karvina. O godz. 16.30 zostanie rozegrany mecz o 3. miejsce, natomiast finał o godz. 18.30. Wstęp na wszystkie spotkania wolny!

Memoriał Zdzisława Woźniaka już tradycyjnie będzie ważnym testem przed ligowym sezonem. Przypomnijmy, że rozgrywki Orlen Superligi startują już 30 sierpnia, natomiast Ligi Centralnej 9 września.

Zdzisław Woźniak to byłym prezes MSPR Siódemka Legnica. Na czele naszego klubu stał przez 12 lat. Za swoją działalność został doceniony przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Z okazji 100. urodzin polskiego szczypiorniaka, zarząd ZPRP uhonorował go Złotą Odznaką „Zasłużony dla piłki ręcznej w Polsce”. Zdzisław Woźniak zmarł w listopadzie 2018 r. Miał 63 lata.

W dotychczasowych edycjach Memoriału Zdzisława Woźniaka zwyciężali: Siódemka Miedź Huras Legnica (2019), Zagłębie Lubin (2020), Siódemka Miedź Huras Legnica (2021) i Śląsk Wrocław (2022).