Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

ZAGŁĘBIE LUBIN NAJLEPSZE W V MEMORIALE ZDZISŁAW WOŹNIAKA

Zwycięstwem Zagłębia Lubin zakończyła się piąta edycja Memoriału Zdzisława Woźniaka, który w sobotę (26 sierpnia) rozegrany został w hali OSiR przy ul. Lotniczej. Przedstawiciel Orlen Superligi w finale wygrał 37:28 z Anilaną Łódź. Trzecie miejsce zajął HCB Karvina. Nasza drużyna zakończyła zawody na 4. miejscu.

Nie było niespodzianki w V Memoriale Zdzisława Woźniaka. Triumfowało Zagłębie Lubin. Podopieczni trenera Tomasza Kozłowskiego, którzy za kilka rozpoczynają sezon w Orlen Superlidze, w pierwszym meczu wygrali z wicemistrzem Czech – HCB Karvina 28:27. W drugim półfinale doszło do pojedynku dwóch drużyn z Ligi Centralnej. Siódemka Miedź Huras uległa w nim Anilanie Łódź 29:34.

W meczu o 3. miejsce nasz zespół musiał uznać wyższość Karvinie przegrywając 23:31. W finale Zagłębie Lubin nie miało natomiast problemów z Anilaną Łódź. Mimo że szansę pokazania się otrzymali głównie zmiennicy to i tak wygrało wysoko 37:28.

Marcin Schodowski z pucharem za zwycięstwo w V Memoriale Zdzisław Woźniaka

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Pawła Krupę z Zagłębia. Najlepszym bramkarzem został Łukasz Mazur z Siódemki Miedź Huras, a królem strzelców Rafał Krupa z Zagłębia, który w dwóch meczach zdobył 10 bramek. Statuetkę dla najmłodszego zawodnika memoriału otrzymał Kacper Łukawski z Siódemki Miedź Huras.

Puchary dla drużyn oraz wyróżnienia indywidualne wręczali sponsorzy memoriału: Bogusław Graboń – prezes Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, Eugeniusz Cukrowicz – prezes Hodowli Roślin Snowidza oraz w imieniu zarządu MSPR Siódemka – Tomasz Góreczny.

Przed naszą drużyną jeszcze jeden sprawdzian. W piątek 1 września zagra wyjazdowy mecz kontrolny z GOKiS-em Kąty Wrocławskie. Inauguracja sezonu Ligi Centralnej za dwa tygodnie – 9 września zagramy w Legnicy z MKS-em Wieluń (godz. 18.00).

– Jestem bardzo zadowolony z tych memoriałowych meczów. Wyniki cieszyć się mogą, bo przegraliśmy, ale były one dziś kwestią drugorzędną. Fajnie, że mogliśmy „zderzyć” się z tak mocnym rywalem, jak Karvina – uczestnikiem europejskich pucharów. Anilana? Mocna drużyna, ale w warunkach ligowych, z pewnością w naszym zasięgu. Po mojej drużynie widoczny był brak świeżości, która przyjdzie przez dwa tygodnie dzielące nas od startu ligi. Mamy też materiał do analizy, bo trzeba przyznać, że fragmentami graliśmy dziś bez radaru – podsumował sobotni turniej szkoleniowiec Siódemki Miedź Huras, Tomasz Góreczny.

Grot Blachy Pruszyński Anilana Łódź

SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA – GROT BLACHY PRUSZYŃSKI ANILANA ŁÓDŹ 29:34 (15:15)

SIÓDEMKA: Mazur, Stachurski, Teterycz – Pacek 2, Przybylak 6, Czarnecki 2, Kuliński 3, Nowosielski 3, Kruszelnicki, Klimaszewski, Kużdeba 4, Wojtala, Stańko 2, Łukawski 4, Gregułowski 3, Pacuła.

ANILANA: Pisarkiewicz, Marciniak – Kamiński 2, Czech, Winiarski 5, Krajewski 2, Wawrzyniak 5, Jakubiec 3, Katusza 2, Kaczmarek 3, Szewczyk 4, Skowroński 1, Kucharski 2, Bilichowski, Pinda 3, Velychko, Helwak 1, Pawlak.

MVP: Bartosz Marciniak (Anilana).

ZAGŁĘBIE LUBIN – HCB KARVINA 28:27 (17:11)

ZAGŁĘBIE: Schodowski, Procho, Byczek – P. Krupa 4, R. Krupa 1, Krysiak 5, Rutkowski 3, Bekisz, Moryń 2, Drozdalski, Sarnowski, Iskra 5, Hlushak 4, Kozłowski, Pedryc 3, Kałużny 1.

KARVINA: Mokros, Vo. Kostalek – Zivanov, Ruza 1, Patzel 2, Prasivka 2, Va. Kostalek 1, Placek 1, Uzek, Pavlik, Harabis 4, Skalicky 5, Siroky 5, Nantz 6.

MVP: Patryk Iskra (Zagłębie).

HCB Karvina

MECZ O III MIEJSCE: SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA – HCB KARVINA 23:31 (10:17)

SIÓDEMKA: Mazur, Stachurski, Teterycz – Pacek 1, Przybylak 2, Czarnecki 3, Nowosielski 2, Kruszelnicki 4, Klimaszewski, Kużdeba 1, Wojtala 2, Stańko 4, Łukawski 2, Gregułowski 1, Pacuła.

KARVINA: Mokros, Vo. Kostalek 1 – Zivanov 3, Ruza 4, Patzel, Va. Kostalek 4, Placek 5, Uzek 3, Pavlik, Harabis 1, Skalicky 3, Siroky 1, Nantz, Prasivka 6.

MVP: Vojta Prasivka (HBC).

MECZ O I MIEJSCE: ZAGŁĘBIE LUBIN – GROT BLACHY PRUSZYŃSKI ANILANA ŁÓDŹ 37:28 (17:11)

ZAGŁĘBIE: Schodowski, Procho, Byczek – P. Krupa, R. Krupa 9, Krysiak 2, Rutkowski 5, Bekisz 4, Moryń, Drozdalski 1, Sarnowski 2, Iskra 2, Hlushak 3, Kozłowski 1, Pedryc 2, Kałużny 5, Borowski 1.

ANILANA: Pisarkiewicz, Marciniak – Kamiński 1, Czech 2, Winiarski, Krajewski 4, Wawrzyniak 1, Jakubiec 3, Katusza 2, Kaczmarek 1, Szewczyk 2, Skowroński 2, Kucharski, Bilichowski 1, Pinda 2, Velychko 3, Helwak 2, Pawlak 2.

MVP: Rafał Krupa (Zagłębie).

Paweł Krupa – MVP turnieju
Rafał Krupa – król strzelców turnieju
Łukasz Mazur – najlepszy bramkarz turnieju