Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

POWRÓT PO SIEDMIU LATACH! MARCIN TETERYCZ W SIÓDEMCE MIEDŹ HURAS

27-letni Marcin Teterycz wzmocnił Siódemkę Miedź Huras Legnica. Nasz wychowanek w nadchodzącym sezonie stworzy bramkarskie trio razem z Łukaszem Mazurem i Adrianem Stachurskim.

Marcin Teterycz od początku okresu przygotowawczego trenuje z naszym zespołem i szybko trenera Tomasza Górecznego do siebie przekonał. Dobrze wypadł w sparingach z Zewem Świebodzin, Stalą Gorzów i Nielbą Wągrowiec (został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju w Wągrowcu) oraz Memoriale Zdzisława Woźniaka. W kadrze beniaminka Ligi Centralnej Marcin Teterycz zastąpi Wiktora Sochę, który został wypożyczony na sezon do Olimpu Grodków.

Marcin Teterycz przygodę z handballem rozpoczynał w Gwarku Złotoryja, ale szybko trafił do Siódemki, w której przeszedł przez wszystkie szczeble rozgrywek młodzieżowych. W 2015 r. w barwach naszego klubu wywalczył tytuł wicemistrza Polski juniorów, w zespole trenera Pawła Wity tworząc duet bramkarzy z Adrianem Stachurskim.

Karierę seniorską rozpoczął w drugoligowej Żagwi Dzierżoniów, z której trafił do Pogoni Szczecin. W PGNiG Superlidze występował przez dwa sezony (2017/18 i 2018/19), zaliczając w sumie 46 spotkań. Następnie bronił barw pierwszoligowych klubów – Gwardii Koszalin i Viretu Zawiercie. Kampanię 2022/23 spędził w UKS Dziewiątka Legnica należąc do najlepszych bramkarzy w grupie B I ligi.

Marcin, witaj ponownie na pokładzie!

FOT. Aleksander Bala