Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

KOMUNIKAT W SPRAWIE ZMIAN WE WŁADZACH SPÓŁKI I STOWARZYSZENIA

Adam Kochman został nowym prezesem Siódemka Miedź Huras sp. z o.o. Handballową spółką zarządzać będzie dwuosobowy zarząd. Jej wiceprezesem został Martin Huras, którego firma Huras – Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych pozostaje tytularnym sponsorem drużyny reprezentującej Legnicę w Lidze Centralnej. Funkcję prezesa Młodzieżowego Stowarzyszenia Siódemka Legnica objął natomiast Piotr Pęczek.

Adam Kochman to postać w lokalnym środowisku piłki ręcznej doskonale znana. Prezes spółki jest wychowankiem naszego klubu. Występował w barwach Miedzi na wszystkich szczeblach młodzieżowych, a potem na parkietach II i I ligi. Za sobą ma również grę w plażowej odmianie piłki ręcznej – z zespołem Rondel Team Legnica zdobył Puchar Polski oraz srebrny medal mistrzostw Polski. Po ukończeniu studiów skoncentrował się na pracy zawodowej. Obecnie jest menedżerem w obszarze bankowości i finansów, współpracując z firmami w regionie w sektorze MŚP.

Adam Kochman

Chciałbym wykorzystać swoje doświadczenie, zarówno sportowe, jak i zawodowe dla dobra klubu. Dziękuję za powierzenie mi tej odpowiedzialnej roli i zaufanie środowiska. To dla mnie duże wyzwanie, abyśmy wspólnie zrobili kolejny krok do przodu – mówi prezes Adam Kochman.

Spółką Adam Kochman zarządzać będzie wspólnie z Martinem Hurasem, który przez ostatnie cztery lata stał na czele zarządu MSPR Siódemka. Teraz przedsiębiorca, a po godzinach pasjonat szczypiorniaka, skoncentruje się na pierwszym zespole.

Nowym prezesem stowarzyszenia został Piotr Pęczek – który w 2006 r. był jednym z założycieli MSPR i jego pierwszym prezesem. To właśnie ten ceniony działacz położył podwaliny pod sukcesy klubowej młodzieży na arenach ogólnopolskich (siedem medali mistrzostw kraju w trzech kategoriach wiekowych) przez co jest postacią dla naszego klubu wręcz symboliczną.

Piotr Pęczek

W zarządzie MSPR Siódemka pozostał Tomasz Góreczny (wiceprezes). Nową twarzą w tym gremium jest Adam Skrabania (sekretarz), były znakomity zawodnik, a dziś szkoleniowiec juniorów młodszych Siódemki.

Zmiany personalne we władzach klubu spowodowane są koniecznością dostosowania się do wymogów licencyjnych ZPRP. Od sezonu 2023/2024 Siódemka Miedź Huras sp. z o.o. przejęła pierwszy zespół występujący w Lidze Centralnej, natomiast drużyny młodzieżowe prowadzi nadal stowarzyszenie MSPR Siódemka.