Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

MISJA ŻUKOWO – CZAS NA WYJAZDOWE ZWYCIĘSTWO W LIDZE CENTRALNEJ!

KPR Autoinvest Żukowo – to nasz kolejny przeciwnik w tym sezonie. Mecz 2. kolejki Ligi Centralnej zostanie rozegrany w sobotę 16 września o godz. 17:00 w Żukowie. Transmisja w TVCOM.pl.

Po udanej inauguracji sezonu (zwycięstwo 26:22 z MKS Wieluń) drużynę trenera Tomasza Górecznego czeka pierwszy mecz w delegacji. Z góry można chyba założyć, że czeka nas zadanie znacznie trudniejsze niż w minioną sobotę. Bo choć KPR Autoinvest Żukowo to typowy ligowy średniak, to jednak bardzo rzadko oddający punkty we własnej hali. Przekonaliśmy się zresztą o tym 1,5 roku temu podczas pierwszego pobytu w Lidze Centralnej, kiedy to przegraliśmy na Kaszubach 33:35. Dodajmy, że w tamtej kampanii z KPR Autoinvest poradziliśmy sobie w Legnicy wygrywając 31:24.

KRÓL STRZELCÓW W SKŁADZIE, MIESZANKA MŁODOŚCI Z DOŚWIADCZENIEM

Sezon 2023/24 KPR rozpoczął od porażki 29:33 w Piekarach Śląskich z tamtejszą Olimpią, co ujmy nie przynosi, bo Ślązacy poważnie liczą, że zakręcą się w okolicach górnych rejonów tabeli. Do meczu z Siódemką gospodarze przystąpią więc podwójnie głodni ligowych punktów.

KPR Autoinvest Żukowo

Od czasu naszych potyczek sprzed dwóch sezonów, w drużynie z Żukowa zaszło sporo zmian. Do pokaźnej grupy młodych zawodników (w znakomitej większości wychowanków Wybrzeża Gdańsk) trener Mariusz Czaja dokooptował kilku graczy z ligowym doświadczeniem. Ważnymi postaciami w jego zespole są dziś byli zawodnicy MKS-u Grudziądz: rozgrywający Artur Sadowski i bramkarz Dawid Wodziński, a także Adam Lisiewicz. Ten ostatni dołączył do KPR-u tego lata z Sokoła Kościerzyna (pamiętamy go dobrze z płockiego Turnieju Mistrzów I ligi).

Niekwestionowaną gwiazdą ekipy z Żukowa, ale również i całej Ligi Centralnej, pozostaje jednak niezmiennie Grzegorz Dorsz. 31-letni skrzydłowy to król strzelców poprzedniego sezonu (224 bramki w 26 meczach) i wicekról w kampanii 2021/22 (190 bramek w 26 meczach). W Żukowie występuje od wielu sezonów i jest prawdziwym przywódcą drużyny. Drugą strzelbą KPR-u jest 24-letni rozgrywający Alan Benkowski, który odpowiada za rzucanie bramek z drugiej linii. Obaj ci zawodnicy dobrze weszli w nowy sezon. W Piekarach Dorsz zdobył 7 bramek, a Benkowski 5.

PRZEŁAMAĆ WYJAZDOWĄ NIEMOC!

W naszym obozie po wygranej z MKS-em Wieluń panuje bojowa atmosfera. Po inauguracji rozgrywek trener Tomasz Góreczny cieszył się z trzech punktów, jednocześnie trochę narzekając na styl i dyspozycję niektórych zawodników.

 – Nie jesteśmy jeszcze w optymalnej formie, ale ta będzie szła w górę z każdym tygodniem. Na pewno w Żukowie nie będziemy faworytem, ale mamy plan na ten mecz i zrobimy wszystko, by coś przywieźć do Legnicy – mówi szkoleniowiec Siódemki Miedź Huras Legnica.

Przypomnijmy, że w sezonie 2021/22 w Lidze Centralnej nasza drużyna w obcych halach nie zapunktowała ani razu, co było jednym z powodów spadku. W Żukowie zagramy więc nie tylko o cenne punkty, ale i o przełamanie wyjazdowej klątwy. Dodajmy, że na Kaszuby pojedziemy w pełnym zestawieniu. Wszyscy zawodnicy są bowiem zdrowi i gotowi do walki.

2. KOLEJKA LIGI CENTRALNEJ | KPR AUTOINVEST ŻUKOWO – SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA | HALA W ŻUKOWIE | SOBOTA 16 WRZEŚNIA | GODZ. 17:00 | TRANSMISJA → TVCOM.PL

FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl), KPR Autoinvest Żukowo/Facebook