Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

ROZHARTOWAĆ STAL! CZY PIĄTEK TRZYNASTEGO BĘDZIE DLA NAS SZCZĘŚLIWY?

Starcie Stali Gorzów z Siódemką Miedź Huras Legnica rozpocznie 6. serię spotkań w Lidze Centralnej. Do Gorzowa nasza drużyna pojedzie podbudowana zwycięstwami z Anilaną Łódź i pucharowym ze Śląskiem Wrocław. Faworytem wydają się być jednak gospodarze. Początek meczu w piątek o godz. 17:00. Transmisja w tvcom.pl.

Po pięciu kolejkach w tabeli Ligi Centralnej wyżej jest Siódemka Miedź Huras. Zespół trenera Tomasza Górecznego po wygranej z Anilaną Łódź z 9 punktami na koncie, wspiął się na 3. miejsce. Nasza drużyna sprawia wrażenie rozpędzonej – gra coraz lepiej, a co najważniejsze wygrała dwa mecze z rzędu, bo pamiętajmy, że w środę w efektownym stylu (36:26) wyrzuciła z Pucharu Polski Śląsk Wrocław.

Z kolei Stal na razie zawodzi. Co prawda sezon rozpoczęła od dwóch zwycięstw (z Zagłębiem Sosnowiec po karnych i Pogonią Szczecin), ale potem przyszły porażki ze Śląskiem, Jurandem Ciechanów (po karnych) i Olimpią Piekary Śląskie. W efekcie, z 6 punktami gorzowianie plasują się obecnie na 10. miejscu. Tabela co prawda nadal jest bardzo płaska, ale w Gorzowie i tak panuje duże rozczarowanie, co zrozumiałe, bo Stal już tradycyjnie ma grać o czołowe lokaty w lidze. Przypomnijmy, że w pierwszych dwóch sezonach Ligi Centralnej ekipa z Gorzowa zajmowała 4. i 5. miejsce.

ZMIANY W GORZOWSKIEJ SZATNI

Zespół trenera Oskara Serpiny na przestrzeni ostatnich dwóch sezonów nieco się zmienił. Kilku zawodników się z Gorzowem pożegnało, a w ich miejsce ściągnięto wartościowych zastępców. Przede wszystkim po występach w superlidze do Stali wrócił były kadrowicz Wojciech Gumiński (ex Zagłębie Lubin, KPR Legionowo i Azoty Puławy). Stal sięgnęła też po jedną z najlepszych „połówek” w Lidze Centralnej – Igora Drzazgowskiego z Nielby Wągrowiec, środkowego rozgrywającego Mikołaja Przybylskiego z Ostrovii Ostrów Wlkp., naszego byłego skrzydłowego Mateusza Wychowańca, a z Realu Astromal Leszno wyciągnęła najpierw Kacpra Jaszkiewicza, a potem Kamila Napierkowskiego. Nie zmieniło się jednak to, że wciąż najlepszym strzelcem zespołu jest Mateusz Stupiński, na kole rządzi Dawid Pietrzkiewicz, a bramki strzeże świetny duet: Krzysztof Nowicki i Cezary Marciniak.

PRZECIWNIK WYJĄTKOWO NIEWYGODNY

Ze Stalą Gorzów wygraliśmy w sierpniowym sparingu. W ostatnich latach ogrywaliśmy gorzowian też w Pucharze Polski, a także w Memoriale Zdzisława Woźniaka. W meczach o ligowe punkty rywal ten jest jednak naszym nocnym koszmarem. Łupem Stali padło bowiem sześć kolejnych spotkań w I lidze i Lidze Centralnej. Po raz ostatni z żółto-niebieskimi graliśmy w sezonie 2021/22. W Legnicy przegraliśmy 24:25, w Gorzowie 27:35.

Każda, nawet najdłuższa seria kiedyś się jednak kończy. Nasza drużyna jest w formie i nakręcona ostatnimi zwycięstwami. Kilku zawodników narzeka na urazy, ale to już jest norma. Na mecz w Gorzowie powinni być gotowi do walki. Zostanie on rozegrany nie dość, że w piątek, to jeszcze 13. Dla kogo okaże się on szczęśliwy?

6. KOLEJKA LIGI CENTRALNEJ | BUDIMEX STAL GORZÓW – SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA | PIĄTEK 13 PAŹDZIERNIKA | GODZ. 17:00 | HALA SP 20 PRZY UL. SZARYCH SZEREGÓW W GORZOWIE | TRANSMISJA: TVCOM.PL.

FOT. Jakub Wieczorek (e-legnickie.pl)