DRUGIE LIGOWE ZWYCIĘSTWO MŁODZIKÓW. CHROBRY BEZ SZANS W LEGNICY

Siódemka Huras Legnica wygrała 42:26 z Chrobrym II Głogów w meczu 3. kolejki Dolnośląskiej Ligi Młodzików. Zespół trenera Tomasza Szporki w hali „Henrykówki” zdominował przyjezdnych i zasłużenie zgarnął komplet punktów.

Wyrównaną walkę w sobotnim meczu oglądaliśmy tylko przez kwadrans. W 15 min. Siódemka wygrywała nieznacznie, bo 11:9, ale potem wrzuciła wyższy bieg. Przez kolejne 10 minut rzuciła 9 aż bramek, a Chrobry w tym czasie raptem dwie. W efekcie nasza drużyna uciekła przyjezdnym na dystans dziewięciu trafień i o końcowy rezultat mogliśmy być spokojni.

W drugiej połowie podopieczni trenera Tomasza Szporki kontrolowali wydarzenia na parkiecie i konsekwentnie powiększali przewagę. Co ciekawe, w 45 min. wygrywali „tylko” 35:26, by w ostatnich pięciu minutach rzucić 7 bramek, nie tracąc przy tym ani jednej. Finalnie skończyło się więc na okazałym zwycięstwie 42:26.

To druga wygrana w sezonie młodzików Siódemki. Za tydzień czeka ich wyjazdowa potyczka z ŚKPR I Świdnica (21 października, godz. 11:45).

SIÓDEMKA HURAS LEGNICA – CHROBRY II GŁOGÓW 42:26 (20:11)

SIÓDEMKA: Kucharski – Stanio, Król, Rogowski 2, Rewak, Kruszyna 6, Bober 7, Cirka 1, Werner 2, Olszowy 7, Dworak 4, Tarnawski 1, Paterek 8, Makar 4.

PRZEBIEG MECZU: 3:2 (5), 7:5 (10), 11:9 (15), 16:10 (20), 20:11 (25), 23:12 (30), 26:15 (35), 32:22 (40), 35:26 (45), 40:26 (50).