KOSZTOWNA PORAŻKA JUNIORÓW SIÓDEMKI. ZAGŁĘBIE O KROK OD MISTRZOSTWA

Siódemka Huras Legnica przegrała we własnej hali 33:35 z SMS Zagłębie Lubin w meczu 8. kolejki Dolnośląskiej Ligi Juniorów. Nasza drużyna zminimalizowała tym samym swoje szanse na tytuł mistrza województwa i bezpośredni awans do 1/16 finału mistrzostw Polski.

Środowa przegrana najpewniej będzie mieć bolesne konsekwencje. Zagłębie wygrywając w Legnicy odskoczyło bowiem Siódemce na dystans czterech punktów, a do końca ligowych rozgrywek zostały już tylko dwie kolejki. Szanse na tytuł mistrzowski nasza drużyna co prawda jeszcze ma, ale trzeba sobie jasno powiedzieć, że ledwie iluzoryczne.

Porażka z Zagłębiem jest tym bardziej bolesna, że prawie przez całe spotkanie podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego byli na prowadzeniu. W pierwszej połowie Siódemka wypracowała sobie trzybramkową przewagę (10:7, 12:9, 14:11), ale tuż przed przerwą kapitał ten lekką ręką roztrwoniła. Więcej! Schodziła na nią z jednym trafieniem na minusie (16:17).

W drugiej połowie przeżyliśmy deja vu. Nasza drużyna rozpoczęła z impetem, szybko wracając na prowadzenie. W 42 min. uciekła z wynikiem ponownie na dystans trzech bramek (24:21). A gdy chwilę później czerwoną kartkę otrzymał jeden z liderów Zagłębia, Gabriel Kramm, wydawało się, że przyjezdni już nie będą w stanie się podnieść.

Niestety. Ostatni kwadrans meczu należał do Zagłębia, które najpierw odrobiło straty, a następnie objęło prowadzenie. Nieznaczne, bo jedno lub dwubramkowe. Tyle że zdołało go dowieźć do końcowej syreny.

Przed Siódemką jeszcze dwa ligowe mecze, z Zagłębiem II Lubin i Śląskiem Forza Wrocław. Wszystko wskazuje na to, że potem jeszcze baraże o awans do rozgrywek centralnych.

SIÓDEMKA HURAS LEGNICA – SMS ZAGŁĘBIE LUBIN 33:35 (16:17)

SIÓDEMKA: Zembrzycki – Sinicki 7, Zapert 2, Drążek 3, Kałka, Świrski 4, Wołowiec 8, Łukawski 9. Karne: 3/3. Kary: 4 min.

PRZEBIEG MECZU: 3:1 (5), 5:3 (10), 8:7 (15), 11:8 (20), 14:11 (25), 16:17 (30), 18:18 (35), 22:21 (40), 26:24 (45), 28:28 (50), 29:30 (55), 33:35 (60).