Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

WRÓCIĆ NA WŁAŚCIWE TORY! W SOBOTĘ ZAGRAMY W SOSNOWCU Z ZAGŁĘBIEM

Zagłębie Handball Team Sosnowiec – to nasz kolejny rywal w Lidze Centralnej. Mecz 10. kolejki już w sobotę o godz. 17:00 w Sosnowcu. Transmisja na platformie internetowej TVCOM.pl.

Nasza drużyna nie ma ostatnio dobrej passy. Sezon rozpoczęła bardzo dobrze, regularnie punktując. Ale ostatnio podopieczni trenera Tomasza Górecznego złapali zadyszkę. Najpierw w niecodziennych okolicznościach ulegli jedną bramką SMS-owi Kielce, a następnie przegrali w Białej Podlaskiej. Przed tygodniem było już znacznie lepiej. Domowy mecz z Padwą Zamość zakończył się remisem i przegranym konkursem rzutów karnych. Punktowa posucha została jednak przełamana.

CZAS NA DRUGIE WYJAZDOWE ZWYCIĘSTWO

Teraz czas na przełamanie się w wygrywaniu meczów w 60 minut – mówi trener Tomasz Góreczny. – Bardzo szanujemy Zagłębie, bo to solidny zespół, ale jedziemy do Sosnowca po trzy punkty. Nie będzie łatwo, bo gospodarze na pewno mają plan identyczny, jak my – dodaje szkoleniowiec Siódemki Miedź Huras.

Zagłębie sezon rozpoczęło zupełnie inaczej niż Siódemka. Na inaugurację sosnowiczanie ulegli po rzutach karnych Stali Gorzów. Następnie przegrali pięć kolejnych meczów. Tyle że ostatnio Zagłębie zaczęło grać znacznie lepiej, o czym świadczą dwa ostatnie spotkania. Obydwa wygrane po karnych, z Jurandem Ciechanów we własnej hali i Olimpią Piekary Śląskie na wyjeździe. Zespół trenera Arkadiusza Kowalskiego wciąż jednak pozostaje na miejscu spadkowym. Z 5 punktami na koncie jest w tabeli Ligi Centralnej 14.

W SKŁADZIE RYWALA DWÓCH BYŁYCH GRACZY SIÓDEMKI

Problemy Zagłębia być może wynikają z tego, że latem w zespole doszło do sporych zmian kadrowych. Z drużyny odeszło bowiem aż sześciu zawodników (Jakub Sladkowski, Marcin Kurzawa, Łukasz Włoka, Łukasz Popczyk, Marceli Migała, Arkadiusz Miszka). Nowi w Zagłębiu to: środkowy rozgrywający Wojciech Mrozek, skrzydłowy Jakub Kohrs, bramkarz Daniel Szot oraz doskonale nam znany, obrotowy Michał Kowalik, który w przeszłości bronił barw Siódemki.

Najlepszymi strzelcami Zagłębia są skrzydłowi: Dawid Mięsopust i Łukasz Płonka, którzy w tym sezonie zdobyli do tej pory, odpowiednio – 31 i 30 bramki. O sile ekipy z Sosnowca stanowią też bracia Sebastian i Adrian Danysz, a także ostoja defensywy, niezwykle doświadczony Michał Adamuszek, który 15 lat temu w barwach naszego klubu sięgał po koronę króla strzelców superligi.

10. kolejka Ligi Centralnej: Zagłębie Handball Team Sosnowiec – Siódemka Miedź Huras Legnica, sobota (25 listopada), godz. 17:00, hala przy ul. Żeromskiego 4C w Sosnowcu. Transmisja w TVCOM.pl.