Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

JEDZIEMY DO PIEKAR ŚLĄSKICH WZIĄĆ REWANŻ NA OLIMPII MEDEX

Przed nami ostatni wyjazd w sezonie 2023/24. W środę 8 maja o godz. 19:00 zmierzymy się w Piekarach Śląskich z tamtejszą Olimpią Medex. Mecz ten zakończy rywalizację w 29. kolejce Ligi Centralnej. Transmisja na platformie tvcom.pl.

Biorąc pod uwagę dyspozycję naszej drużyny wypada tylko żałować, że sezon zmierza do końca. Podopieczni trenera Tomasza Górecznego wygrali już pięć kolejnych meczów. Kolejno z AZS AWF Biała Podlaska, Padwą Zamość, Zagłębiem Sosnowiec, Pogonią Szczecin i Jurandem Ciechanów. W środę w Piekarach Śląskich powalczą o szósty z rzędu komplet punktów.

– Już można mówić o udanym sezonie. Zostały nam jednak jeszcze dwa mecze i obydwa chcemy wygrać. Zrobimy wszystko, by podtrzymać fenomenalną serię zwycięstw i zająć w końcowej tabeli jak najwyższe miejsce – mówi Adam Kochman, prezes Siódemki Miedź Huras Legnica.

Nasza drużyna aktualnie w tabeli jest szósta, ale przy sprzyjającym scenariuszu sezon może zakończyć na miejscu piątym, a nawet czwartym. Warunkiem są jednak zwycięstwa nad Olimpią Medex i w sobotę (11 maja) nad Śląskiem Wrocław.

– Chcemy się zrewanżować drużynie z Piekar Śląskich za porażkę z pierwszej rundy w naszej hali. Wówczas byliśmy w dołku i nie rozegraliśmy dobrego meczu (przegraliśmy 30:33 – przyp red.). Teraz mamy okazję odegrać się, choć nie będzie łatwo. Olimpia to dobra drużyna, której ogranie w jej hali nie jest prostym zadaniem – mówi trener Siódemki Miedź Huras Legnica, Tomasz Góreczny.

Zespół trenera Mariusza Kempysa faktycznie jest wyjątkowo groźny w swoim domu – z 13 zwycięstw w tym sezonie, aż 8 odniósł w Piekarach Śląskich. Nie oznacza to jednak, że tamtejsza hala nie jest do zdobycia. Całkiem niedawno Olimpia przegrała przecież na własnym parkiecie z SMS Kielce i Pogonią Szczecin.

Nasz najbliższy rywal zajmuje w tabeli Ligi Centralnej 10. miejsce mając na koncie 38 punktów i kompromisowy bilans meczów: 13 wygranych – 13 przegranych. W środowy wieczór nasza defensywa będzie musiała zwrócić szczególną uwagę na duet snajperów – Szymona Pluczyka i Patryka Miłka. Ten pierwszy jest rzucił w obecnej kampanii już 125 bramek, drugi 101. Olimpia ma też w składzie jednego z najlepszych bramkarzy w lidze, Sebastiana Zaporę, byłego zawodnika m.in. Chrobrego Głogów i Azotów Puławy.

29. kolejka Ligi Centralnej: Olimpia Medex Piekary Śląskie – Siódemka Miedź Huras Legnica, środa (8 maja), godz. 19:00, hala MOSiR przy ul. Ziętka 60 w Piekarach Śląskich. Transmisja na platformie www.tvcom.pl.

FOT. Jakub Wieczorek, e-legnickie.pl