ZAŁATWILI SPRAWĘ PRZED PRZERWĄ. PEWNE ZWYCIĘSTWO W SOSNOWCU!

Trzy mecze bez zwycięstwa i starczy. Jest przełamanie! Siódemka Miedź Huras Legnica wygrała na wyjeździe 37:30 z Zagłębiem Sosnowiec mecz 10. kolejki Ligi Centralnej.

Nawiązując do Dnia Kolejarza, w którym rozgrywany był mecz w Sosnowcu, to można ocenić, że w pierwszej połowie nasza drużyna po miejscowych przejechała się niczym Pendolino. Zagłębie kompletnie nie mogło sobie poradzić z mocną obroną Siódemki, a to owocowało kontrami. W sumie przed przerwą w taki sposób zdobyliśmy aż 8 bramek. A że w bramce dobrze dysponowani byli Łukasz Mazur i Marcin Teterycz, to przewaga szybko rosła.

W 19 min. wygrywaliśmy 13:9. I wtedy ruszyła legnicka kolej szybkiej prędkości! Przez 8 minut zaaplikowaliśmy gospodarzom 6 bramek, nie tracąc przy tym ani jednej. W efekcie w 27 min. na tablicy mieliśmy wynik 19:9. Z 10 trafieniami na plusie schodziliśmy na przerwę.

W drugiej połowie podopieczni trenera Tomasza Górecznego w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku. Zagłębie robiło co mogło, by zniwelować straty, ale jedyne na co było je stać, to kilka razy zbliżyć się na dystans 7 bramek. Finalnie Siódemka odniosła w Sosnowcu pewne, spokojne oraz efektowne zwycięstwo i na swoim koncie ma już 16 punktów. To sprawia, że mamy prawo bardziej spoglądać na czołówkę tabeli niż na jej dolne rejony.

Co ciekawe, w meczu z Zagłębiem nasi zawodnicy wyjątkowo solidarnie podzielili się dorobkiem bramkowym. Po 5 trafień zaliczyli: Michał Czarnecki, Łukasz Kużdeba, Szymon Pacek, Michał Przybylak i Michał Wojtala.

Za tydzień do Legnicy przyjedzie Pogoń Szczecin. Mecz w hali OSiR przy Lotniczej sobotę 2 grudnia o godz. 15:00.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC – SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA 30:37 (11:21)

ZAGŁĘBIE: Szot, Czapla – Mrozek 6, Kolano 5, Płonka 5, Szabat 5, Koc 4, S.Danysz 2, A.Danysz, Kohrs 1, Kowalik 1, Szendzielorz 1, Głuszczenko, Mięsopust, Piątek. Karne: 1/1. Kary: 10 min.

SIÓDEMKA: Mazur, Teterycz, Stachurski – Czarnecki 5, Kużdeba 5 (1), Pacek 5, Przybylak 5, Wojtala 5, Kruszelnicki 3, Nowosielski 3, Klimaszewski 2, Dec 1, Kuliński 1, Łukawski 1, Stańko 1, Pacuła. Karne: 2/1. Karne: 2/1. Kary: 6 min.

PRZEBIEG MECZU: 2:2 (5), 3:6 (10), 6:9 (15), 9:14 (20), 9:18 (25), 11:21 (30), 14:22 (35), 16:25 (40), 17:26 (45), 20:31 (50), 27:34 (55), 30:37 (60).

SĘDZIOWALI: Kierczak, Wrona (Kraków).