Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

KOŃCZYMY PIERWSZĄ RUNDĘ MECZEM Z CHARAKTERNĄ OLIMPIĄ PIEKARY ŚLĄSKIE

Po blisko miesięcznej przerwie wraca Liga Centralna! W sobotę (13 stycznia) Siódemka Miedź Huras Legnica podejmie Olimpię Piekary Śląskie. Mecz w hali OSiR przy ul. Lotniczej o godz. 19:00. Transmisja w tvcom.pl.

Sobotnim meczem z Olimpią Siódemka Miedź Huras zakończy pierwszą rundę rozgrywek. W weekend 20-21 stycznia rozegrana zostanie jeszcze 15. seria spotkań, ale nasza drużyna będzie wtedy pauzować.  

– Bardzo nam zależy by tę udaną rundę spuentować zwycięstwem i mocniej rozsiąść się w czubie tabeli. Tym bardziej, że gramy przed własną publicznością za którą przez ten miesiąc mocno się już stęskniliśmy – mówi trener Tomasz Góreczny.

Przygotowania do meczu z Olimpią nasza drużyna rozpoczęła tuż po Nowym Roku. Jak zapewnia Damian Dwojak, trener przygotowania fizycznego, o świąteczno-noworocznych urlopach nikt z zawodników już nie pamięta.

– Po wolnych dniach wszyscy stawili się na zajęciach z regulaminowymi parametrami, nie ma więc mowy o żadnych zaległościach fizycznych. Drużyna jest gotowa do walki w drugiej części sezonu – mówi trener Dwojak.

Wszystko wskazuje na to, że trener Góreczny w sobotę będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników, nie licząc oczywiście Kacpra Łukawskiego, który pojechał z drużyną juniorów do Poznania na turniej 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów.

MOCNI W DOMU, NA WYJAZDACH BEZ PUNKTU

Patrząc przez pryzmat aktualnej tabeli Ligi Centralnej faworytem spotkania na pewno jest Siódemka. Nasz zespół zgromadził już 22 punkty i zajmuje wysoką, 5. lokatę. Olimpia zaś jest dopiero 12. (13 punktów w 12 meczach). Ponadto ekipa ze Śląska ostatnio ma ewidentnie pod górkę. Olimpia przegrała pięć kolejnych meczów. Po raz ostatni triumfowała 21 października ub. roku, gdy ograła we własnej hali AZS AWF Biała Podlaska.

Olimpia nie od wczoraj cieszy się opinią drużyny własnej hali. Potwierdzają to wyniki. W tym sezonie wygrała cztery mecze – wszystkie w Piekarach Śląskich. W delegacji przegrała natomiast wszystkie sześć spotkań.

UWAGA NA DWÓCH BOMBARDIERÓW!

Trenerem Olimpii jest Mariusz Kempys – przed laty znakomity snajper klubu z Piekar Śląskich (grał również dla Górnika Zabrze i Piotrkowianina), król strzelców superligi (co ciekawe, po koronę sięgnął wspólnie z zawodnikiem Siódemki, Michałem Adamuszkiem). O sile Olimpii stanowi duet rozgrywających – Szymon Pluczyk i Patryk Miłek. Ten pierwszy na koncie ma 60 bramek, drugi 54. Ale nasz najbliższy rywal to nie tylko druga linia. Mocnymi punktami drużyny są doświadczeni – bramkarz Sebastian Zapora oraz obrotowy Maciej Chromy.

14. kolejka Ligi Centralnej: Siódemka Miedź Huras Legnica – Olimpia Piekary Śląskie | Sobota, 13 stycznia | godz. 19:00 | Hala OSiR przy ul. Lotniczej 52 w Legnicy | Bilety: 10 zł normalny, 5 zł ulgowy, do lat 15 – wstęp wolny. Transmisja w TVCom.pl.

FOT. Jakub Wieczorek, e-legnickie.pl