Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

SEZON LIGI CENTRALNEJ NA PÓŁMETKU. JESTEŚMY NA 8. MIEJSCU W TABELI

W miniony weekend rozegrana została 15. kolejka Ligi Centralnej, która zakończyła pierwszą rundę sezonu. Bez udziału Siódemki Miedź Huras Legnica, która pauzowała. Na półmetku rozgrywek plasujemy się w samym środku stawki, na 8. miejscu.

Nasza drużyna pierwszą część sezonu zakończyła z kompromisowym bilansem 7 zwycięstw i 7 porażek. Dorobek drużyny trenera Tomasza Górecznego składa się z 22 punktów. Jak na beniaminka – całkiem nieźle, choć przyznajemy, że odczuwamy lekki niedosyt, bo mogło być jeszcze lepiej.

Tabela Ligi Centralnej jest mocno spłaszczona. Do najniższego stopnia ligowego podium tracimy przecież tylko pięć punktów. Jednocześnie wciąż musimy oglądać się za plecy, bowiem nad zajmującą barażowe 13. miejsce Anilaną Łódź mamy przewagę dziewięciu oczek, co nie jest zapasem dającym komfort. Nie ma więc mowy o żadnym samozadowoleniu – od początku drugiej rundy walczymy o kolejne punkty, które zapewnią nam spokojną końcówkę sezonu.

STRZELCY BRAMEK W I RUNDZIE

Zdecydowanym liderem rozgrywek jest Śląsk Wrocław, który może pochwalić się kompletem zwycięstw i pewnie zmierza do Orlen Superligi. Na podium pierwszą część sezonu kończą ponadto Padwa Zamość i Budimex Stal Gorzów. Na miejscach spadkowych plasują się MKS Wieluń i Zagłębie Sosnowiec. Na miejscu barażowym – Grot Blachy Pruszyński Anilana Łódź.

Druga runda rusza już w najbliższy weekend. Rozpoczniemy ją od wyjazdowego meczu z MKS-em Wieluń, w niedzielę (28 stycznia) o godz. 18:00. Transmisja w www.tvcom.pl.

SZCZEGÓŁOWA TABELA LIGI CENTRALNEJ

FOT. Bożena Ślepecka, e-legnickie.pl