Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

ROZPOCZYNAMY DRUGĄ RUNDĘ. RYWAL Z NOWYM TRENEREM NA ŁAWCE

Niedzielnym, wyjazdowym meczem z MKS-em Wieluń rozpoczniemy zmagania w rundzie rewanżowej Ligi Centralnej. Początek o godz. 18:00. Transmisja w TVCom.pl.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że jesteśmy w tym meczu faworytem. Dlatego nie powiem nic odkrywczego, po prostu jedziemy do Wielunia z jasnym celem, interesują nas wyłącznie trzy punkty – mówi trener Siódemki Miedź Huras, Tomasz Góreczny.

Najpierw liga potem puchar

Nasz szkoleniowiec przed pierwszym meczem rundy rewanżowej nie ma komfortowej sytuacji kadrowej. Kilku zawodników boryka się bowiem z urazami i chorobami. Jest jednak szansa, że do Wielunia Siódemka Miedź Huras pojedzie w pełnym składzie. – Bez względu na to, kto w sobotę zagra, i tak musimy wygrać. Tym bardziej, że cały czas w głowach mamy domową porażkę z Olimpią. Chcemy odrobić te stracone punkty – podkreśla trener Tomasz Góreczny.

Już w najbliższą środę (31 stycznia, godz. 19:00, hala OSiR przy ul. Lotniczej) naszą drużynę czeka mecz II rundy Orlen Pucharu Polski z Zagłębiem Lubin. – To duże wydarzenie, zarówno dla nas i naszych kibiców, ale teraz liczy się tylko mecz w Wieluniu. O Zagłębiu zaczniemy myśleć dopiero od niedzieli – mówi Michał Zając, kierownik drużyny.

Nowy trener w Wieluniu

MKS Wieluń znajduje się w krytycznym położeniu. Nasz najbliższy rywal w pierwszej rundzie wygrał bowiem tylko jeden mecz (38:33 z Zagłębiem Sosnowiec) i z 3 punktami na koncie okupuje ostatnie miejsce w tabeli. Wielunianie wydają się być już jedną nogą w I lidze, ale broni jeszcze nie składają. Świadczy o tym choćby decyzja o zmianie trenera. We wtorek Hieronima Wolnego zastąpił Jarosław Knopik, który właśnie rozwiązał umowę z pierwszoligowym SRS Przemyśl.

Knopik to były szkoleniowiec AZS UKW Bydgoszcz, MKS-u Grudziądz, Warmii Energa Olsztyn (z tą drużyną awansował do Ligi Centralnej), a także żeńskich ekip Ruchu Chorzów (awans do superligi) i Młynów Stoisław Koszalin. Co ciekawe, mowa o obecnym selekcjonerze reprezentacji Polski mężczyzn w piłce ręcznej plażowej. Teraz przed Knopikiem arcytrudne zadanie uratowania Ligi Centralnej w Wieluniu.

Czy w niedzielny wieczór w MKS-ie zadziała efekt „nowej miotły”? Mimo całej sympatii i szacunku dla naszych oponentów, liczymy, że nie zadziała. Przypomnijmy jeszcze, że w pierwszej rundzie, na inaugurację sezonu wygraliśmy z MKS-em przy Lotniczej 26:22.

16. kolejka Ligi Centralnej | MKS Wieluń – Siódemka Miedź Huras Legnica | Niedziela 28 stycznia | Godz. 18:00 | Hala WOSiR przy ul. Częstochowskiej w Wieluniu. Transmisja na www.tvcom.pl.