Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

CZAS NA PUCHAROWE EMOCJE. DO LEGNICY PRZYJEŻDŻA SUPERLIGOWE ZAGŁĘBIE LUBIN

Siódemka Miedź Huras Legnica podejmie Zagłębie Lubin w ramach 2. rundy Orlen Pucharu Polski. Mecz z reprezentantem Orlen Superligi w środę 31 stycznia o godz. 19:00 w hali przy ul. Lotniczej. Czy naszą drużynę stać na sprawienie niespodzianki?

Zdecydowanym faworytem pucharowej potyczki jest Zagłębie, które po 17. kolejkach zajmuje w tabeli Orlen Superligi 12. miejsce. Dla naszych lokalnych rywali priorytetem w tym sezonie jest oczywiście utrzymanie się w elicie, ale trudno przypuszczać, by derbową konfrontację w Legnicy potraktowali ulgowo.

MISJA ŻUKOWO OD CZWARTKU

Zagłębie ma za sobą pięciotygodniową przerwę w ligowym graniu – Orlen Superliga wraca w najbliższą sobotę – natomiast Siódemka Miedź Huras jest w meczowym rytmie. Czy to jedyny atut naszej drużyny w starciu z wyżej notowanym rywalem?

– Wiadomo, że Zagłębie jest faworytem, ale mamy plan na ten mecz i postaramy się sprawić niespodziankę. Zagramy dla kibiców, a wiemy, że spotkanie budzi spore zainteresowanie. Na pewno tanio skóry nie sprzedamy – mówi trener Siódemki Miedź Huras, Tomasz Góreczny.

Czeka nas fajny mecz z bardzo silnym rywalem z superligi. Wiadomo, że koncentrujemy się głównie na lidze, ale w środę zagramy na 110 procent. Chcemy udowodnić, że potrafimy powalczyć z rywalem z najwyższej klasy rozgrywkowej. O sobotnim meczu z Żukowem będziemy myśleć dopiero w czwartek – dodaje skrzydłowy Siódemki Miedź Huras, Michał Czarnecki, który w tym sezonie w Lidze Centralnej rzucił już 75 bramek.

DERBOWE KLIMATY

Jak na derby przystało nie zabraknie dodatkowych smaczków. Zawodnikiem Zagłębia jest przecież Mateusz Drozdalski – w latach 2015 – 2020 broniący barw Siódemki, mistrz Polski juniorów z 2018 r. Jednym z liderów Zagłębia jest z kolei Jakub Moryń, który w styczniu 2021 r. był bliski związania się z Siódemką. Były rozgrywający Wisły Płock, Mebli Wójcik Elbląg i Azotów Puławy wystąpił nawet w naszym zespole w sparingu z … Zagłębiem. Kilka dni później podpisał kontrakt, ale w Lubinie.

Podteksty można też znaleźć na trenerskich ławkach. Tomasz Góreczny zaczynał przecież w Zagłębiu, ale prawie całą seniorską karierę spędził w naszym klubie zapracowując zasłużenie na miano legendy klubu. Z kolei obecny szkoleniowiec Zagłębia – Tomasz Kozłowski to symbol klubu z Lubina, tyle że karierę zakończył w Legnicy. Dla Siódemki grał w latach 2013-2015.

Miedź i Zagłębie regularnie rozgrywają sparingi i mecze w turniejach, m.in. w Memoriale Zdzisława Woźniaka. W lidze po raz ostatni spotkały się dawno, bo w maju 2013 r., a więc 11 lat temu! Wówczas przy Lotniczej przegraliśmy z 26:27.

UWAGA! Na pucharowy mecz obowiązują ceny biletów na Ligę Centralną. Kasa w hali przy ul. Lotniczej czynna będzie od godz. 18:00. Mecz będzie miał charakter imprezy masowej. Miejsc na pewno więc nie zabraknie.

2. runda Orlen Pucharu Polski: Siódemka Miedź Huras Legnica – Zagłębie Lubin | środa (31 stycznia) | godz. 19:00 | Hala OSiR przy ul. Lotniczej 52 w Legnicy | Bilety: 10 zł i 5 zł, do lat 15 – wstęp wolny | Transmisja – TUTAJ.