Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

ZAGUBIENI WE MGLE – PORAŻKA NA WŁASNE ŻYCZENIE W WĄGROWCU

Siódemka Miedź Huras Legnica przegrała 23:25 z Nielbą Wągrowiec w meczu 18. kolejki Ligi Centralnej. O tym, że z Wielkopolski wróciliśmy bez punktów, zadecydowała fatalna skuteczność rzutowa w drugiej połowie.

To był dziwny mecz. Pierwsza połowa to wymiana ciosów, prawdziwy strzelecki festiwal. Raz na prowadzeniu była Nielba, raz Siódemka Miedź Huras. Na parkiecie toczyła się zacięta walka, a żadna z drużyn nie była w stanie uciec z wynikiem na więcej niż dystans dwóch bramek. W 27 min. prowadziliśmy 16:14, ale przed przerwą miejscowi zdołali rzucić trzy bramki z rzędu i na przerwę udaliśmy się na minimalnym minusie.

Druga połowa była niecodziennym, jak na standardy Ligi Centralnej, widowiskiem. Obie drużyny dobrze prezentowały się w obronie, miały natomiast ogromne problemy w ataku. Cóż z tego, że w bramce dobrze spisywał się Marcin Teterycz, skoro strzelecka indolencja naszej drużyny aż raziła w oczy?

O naszej porażce zadecydowały dwa przestoje. Nie rzuciliśmy bramki między 35 a 45 min. oraz między 50 i 59 min. spotkania. Niewiarogodne, ale po przerwie zdobyliśmy … tylko SIEDEM bramek! Nielba była niewiele lepsza, ale osiem bramek w drugiej połowie zapewniły jej niezwykle cenne punkty w kontekście walki o utrzymanie.

W Wągrowcu przywitała nas iście brytyjska mgła. Trudno nie odnieść wrażenia, że nasza drużyna w tamtejszej hali przez drugie 30 minut wyglądała, jakby w niej się zagubiła. Od razu zaznaczmy. Niepowodzenia nie możemy tłumaczyć poważnymi absencjami. Z Nielbą nie mogli przecież zagrać: nasz najlepszy strzelec Michał Czarnecki, którego zmogła choroba oraz kontuzjowani Michał Przybylak i Łukasz Mazur. Odnotujmy jeszcze debiut Karola Skawińskiego. Nasz nowy skrzydłowy zdobył w Wągrowcu 4 bramki.

O wyprawie do Wielkopolski musimy szybko zapomnieć. Już w środę czeka nas bowiem pucharowy mecz z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski, a w następną sobotę ligowe starcie ze Stalą Mielec.

NIELBA WĄGROWIEC – SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA 25:23 (17:16)

NIELBA: Jankowski, Gawlik – Siejek 3, Gregor 6, Gąsiorek 1 (1), Mielczarek, Babiarczyk, Skrzypczak 2, Hoffman 4, Widziński 2 (2), Duszyński 3, Bernacik, Kelm 2 (2), Świątkiewicz 2. Karne: 8/5. Kary: 6 min.

SIÓDEMKA: Stachurski, Teterycz – Pacek 1, Kuliński 1, Nowosielski, Kruszelnicki 2, Klimaszewski, Kużdeba 7, Wojtala 3, Skawiński 4, Stańko 1, Łukawski 1 (1), Gregułowski 3, Pacuła. Karne: 2/1. Kary: 2 min.

PRZEBIEG MECZU: 3:2 (5), 4:6 (10), 10:8 (15), 11:12 (20), 13:14 (25), 17:16 (30), 17:18 (35), 19:18 (40), 20:19 (45), 22:21 (50), 22:21 (55), 25:23 (60).

SĘDZIOWAŁY: Bujak, Jedlecka (Warszawa/Szczecin).