Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

PIOTR DEC IDZIE NA WYPOŻYCZENIE. BĘDZIE WYSTĘPOWAĆ W I LIDZE

21-letni Piotr Dec został wypożyczony do ŚKPR Świdnica. Zgodnie z umową w zespole z I ligi nasz rozgrywający będzie grać przez 1,5 roku. Znalazła się w niej jednak klauzula umożliwiająca powrót do Legnicy latem br.

Piotr Dec jest wychowankiem naszego klubu. W barwach Siódemki występował w rozgrywkach młodzieżowych. W 2022 r. z drużyną juniorów wywalczył 4. miejsce w mistrzostwach Polski.

W sezonie 2022/23 był ważną postacią drużyny rezerw Siódemki Miedź Huras. Na parkietach II ligi rozegrał 18 spotkań, w których zdobył 79 bramek. Dobre występy zaowocowały awansem do pierwszego zespołu. Zaliczył w nim dwa mecze w I lidze (2 bramki) oraz jeden mecz w turnieju barażowym o awans do Ligi Centralnej w Płocku (5 bramek).

W obecnej kampanii rozegrał 3 mecze w Lidze Centralnej (1 bramka) oraz jeden w Orlen Pucharze Polski.

ŚKPR Świdnica występuje w grupie B I ligi. Obecnie zajmuje w tabeli 8. miejsce. W zespole tym występuje również wypożyczony z naszego klubu, Wiktor Kochlewski. Ponadto latem ub. roku na zasadzie wolnego transferu do ŚKPR przeszedł Łukasz Szporko.