Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

WRÓCIĆ NA ZWYCIĘSKĄ ŚCIEŻKĘ! W SOBOTĘ GRAMY ZE STALĄ MIELEC

Siódemka Miedź Huras Legnica podejmie Handball Stal Mielec w ramach 19. kolejki Ligi Centralnej. Mecz w sobotę w hali przy ul. Lotniczej o godz. 15:00. Transmisja w TVcom.pl.

Nasza drużyna nie ma ostatnio dobrej passy. Dwie ligowe porażki, z Autoinvestem Żukowo i Nielbą Wągrowiec, może nie włączyły jeszcze czerwonej lampki w szatni, ale niepokój na pewno się w niej pojawił. Bo dystans dzielący nas od niebezpiecznych rejonów tabeli skurczył się.

– Musimy wrócić na zwycięską ścieżkę i zacząć znów punktować. Przed nami dwa bardzo ważne mecze, ze Stalą Mielec i wyjazdowy z Anilaną Łódź. Musimy je wygrać, żeby ponownie cieszyć się komfortową sytuacją w tabeli – mówi trener Siódemki Miedź Huras Legnica, Tomasz Góreczny.

MECZ SĄSIADÓW W TABELI

W naszej drużynie wszyscy zdają sobie sprawę, że w sobotę poprzeczka zawieszona będzie wysoko. Do meczu ze Stalą przystąpimy przecież trzy dni po pucharowym starciu z superligowym Piotrkowianinem. Do tego mielczanie po jesiennym kryzysie prezentują się coraz lepiej. Przed trzema tygodniami ograli nawet Śląsk Wrocław dla którego jak dotąd jest to jedyna porażka w sezonie.

Problemem Stali jest jednak niestabilna forma. Przed tygodniem doznała bowiem domowej porażki po rzutach karnych z Olimpią Piekary Śląski, a kolejkę wcześniej straciła punkt w Ciechanowie. W styczniu jej halę zdobyła z kolei Pogoń Szczecin. W Mielcu odczuwają duży niedosyt, bo Stal zamiast walczyć o awans, zadomowiła się w środku tabeli. Aktualnie jest naszym sąsiadem plasując się na 8. miejscu z identycznym dorobkiem punktowym.

ZIMOWE TRANSFERY STALI

W styczniu w Mielcu sięgnęli po wzmocnienia. Co ciekawe, Stal pozyskała aż dwóch bramkarzy – Nikodema Błażejewskiego (wypożyczony z Industrii Kielce) i Jędrzeja Królikowskiego (transfer z Realu Astromal Leszno). Ponadto z Lubina na Podkarpacie przeniósł się rozgrywający Zagłębia, Bartosz Sarnowski.

O sile Stali stanowią tacy zawodnicy, jak rozgrywający Dzianis Wołyncew (najlepszy strzelec – 77 bramek) i Daniel Goliszewski (kiedyś Zagłębie Sosnowiec) oraz skrzydłowi – Karol Przychodzeń, Bartosz Smoliński i Filip Stefani. Ważnymi postaciami zespołu trenera Tomasza Sondeja (w październiku zastąpił na stanowisku Rafała Glińskiego) są również byli gracze Siódemki Miedź Huras – bramkarz Dawid Dekarz i rozgrywający Szymon Światłowski.

W pierwszej rundzie, w Mielcu lepsza była Stal. Październikowy mecz zakończył się jej wygraną 30:28.

19. kolejka Ligi Centralnej | Siódemka Miedź Huras Legnica – Stal Mielec | sobota 17 lutego | godz. 15:00 | Hala OSiR przy ul. Lotniczej 52 | Bilety: 10 zł normalny, 5 zł ulgowy, do lat 15 – wstęp wolny | Transmisja: www.tvcom.pl.

FOT. Jakub Wieczorek, e-legnickie.pl