BYŁ STYL I JAKOŚĆ. WAŻNA WYGRANA JUNIORÓW MŁODSZYCH ZE ŚLĄSKIEM

Siódemka Huras Legnica wygrała 33:29 ze Śląskiem Wrocław w meczu 16. kolejki Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych. Tym samym drużyna trenera Adama Skrabani zapewniła sobie co najmniej trzecie miejsce w końcowej tabeli wojewódzkich rozgrywek.

To był bardzo dobry mecz w wykonaniu naszych juniorów młodszych. Podopieczni trenera Adama Skrabani unieśli ciężar gatunkowy pojedynku ze Śląskiem, pewnie wygrali i zdobyli bardzo ważne punkty.

W pierwszej połowie spotkanie było bardzo wyrównane. Tuż przed przerwą Siódemka Huras wypracowała sobie jednak kilkubramkową przewagę, a w drugiej połowie już kontrolowała wydarzenia na parkiecie.

Nasza drużyna świetnie prezentowała się w obronie, którą dyrygował Miłosz Maciejewski. Bramkę zamurował Filip Krzywicki, który popisał się 21 udanymi interwencjami (w tym dwa obronione karne), kończąc mecz z 43-procentową skutecznością.

Dobrze też wyglądaliśmy w ataku. Wspomniany już Maciejewski i Bartosz Witkowski weszli w buty asystentów, a Jakub Młyńczak w rolę egzekutora (8 bramek na 11 rzutów). To wszystko przełożyło się na rezultat. W 55 min. wygrywaliśmy 32:23 i mecz został praktycznie zamknięty. W ostatnich minutach goście wykorzystali nasze rozprężenie i dokonali kosmetyki wyniku.

Przed naszym zespołem jeszcze dwa ligowe mecze – z ŚKPR II Świdnica (18 lutego) i Chrobrym Głogów (25 lutego). Potem czekają nas baraże o awans do 1/16 finału mistrzostw Polski.

SIÓDEMKA HURAS LEGNICA – ŚLĄSK WROCŁAW 33:29 (17:13)

SIÓDEMKA: Krzywicki, Zawierucha – Czarnecki 2, Skóra 1, Witkowski 5, Wita 2, Wilczyński 4, Pliś 2, Stefaniak 1, K. Bielewicz 4, Maciejewski 3, Piżuch 1, Młyńczak 8, B. Bielewicz. Karne: 3/2. Kary: 4 min.

PRZEBIEG MECZU: 2:2 (5), 6:5 (10), 8:8 (15), 10:10 (20), 14:12 (25), 17:13 (30), 19:14 (35), 22:17 (40), 25:18 (45), 29:20 (50), 32:24 (55), 33:39 (60).