Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

NASZ OBROTOWY PODPISAŁ NOWY KONTRAKT – MACIEJ STAŃKO 2027!

Co najmniej przez najbliższe trzy sezony Maciej Stańko będzie występował w Siódemce Miedź Huras Legnica. 27-letni obrotowy podpisał z naszym klubem nowy kontrakt ważny do maja 2027 roku.

Imponujący warunkami fizycznymi (201 cm/102 kg) obrotowy jest naszym wychowankiem. W sezonie 2013/14 w barwach Siódemki został ćwierćfinalistą Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Następnie trafił do Gwardii Opole, w której zaliczył 7 spotkań w PGNiG Superlidze. Następnie grał dla Olimpu Grodków, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Dziewiątki Legnica.

Do Siódemki Miedź Huras wrócił latem 2021 r. W kampanii 2021/22 wystąpił w 19 meczach Ligi Centralnej (14 bramek). W poprzednim sezonie był jednym z kluczowych graczy drużyny, która wygrała rozgrywki I ligi, a następnie awansowała do Ligi Centralnej. W lidze rozegrał 25 spotkań rzucając 50 bramek. Do tego dołożył 3 mecze i 6 bramek w turnieju barażowym w Płocku.

W obecnym sezonie należy do najlepszych obrotowych w Lidze Centralnej. Nie dość, że jest filarem naszej defensywy to jeszcze swoje dokłada w ataku (54 bramki w 18 meczach).

Mimo zainteresowania klubów z Orlen Superligi Maciej Stańko postanowił zostać w Legnicy i związać się z Siódemką Miedź Huras trzyletnim kontraktem. Przypomnijmy, że w styczniu br. umowę z naszym klubem przedłużył kapitan zespołu Łukasz Mazur.

FOT. Jakub Wieczorek, e-legnickie.pl