Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

DAWID PĘCZAR OD NOWEGO SEZONU ZAWODNIKIEM SIÓDEMKI MIEDŹ HURAS!

Dawid Pęczar w sezonie 2024/2025 będzie występował w Siódemce Miedź Huras Legnica. 23-letni skrzydłowy zostanie wypożyczony z pierwszoligowego ŚKPR Świdnica.

Leworęczny skrzydłowy Dawid Pęczar należy do czołowych strzelców grupy B I ligi. W bieżącym sezonie w 17 spotkaniach zdobył już 108 bramek. W poprzedniej pierwszoligowej kampanii w 25 spotkaniach do bramki rywali trafił 123 razy (w tym 7 w meczach z Siódemką Miedź Huras). Z kolei w sezonie 2021/22, pierwszym po powrocie ŚKPR do I ligi, rzucił 74 bramki.

Sezon 2023/24 wychowanek ŚKPR spędzi w Legnicy. Do Siódemki Miedź Huras trafi na zasadzie rocznego wypożyczenia. Umowa między klubami została już podpisana, ale obowiązywać zacznie od lipca br. Do końca obecnych rozgrywek Dawid Pęczar pozostanie w ŚKPR.

– Zostało jeszcze sporo grania w tym sezonie, a więc koncentruję się na kolejnych meczach w barwach ŚKPR. Nowy rozdział w mojej karierze rozpocznie się za kilka miesięcy. Nie ukrywam, że propozycję z Legnicy potraktowałem jako wyróżnienie. Cieszę się, że dostanę szansę sprawdzenia się w Lidze Centralnej. To dla mnie krok do przodu. Mam 23 lata, a więc czas najwyższy na nowe, sportowe wyzwania – mówi Dawid Pęczar.

Dawid Pęczar przez całą dotychczasową karierę związany był z ŚKPR Świdnica. Co ciekawe, w piłkę ręczną zaczął grać dopiero od kategorii juniora młodszego. Wcześniej próbował swoich sił w piłce nożnej i koszykówce. Nasz nowy skrzydłowy jest studentem III roku Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Dawid, witamy na pokładzie!