NIEUDANA WYPRAWA CHŁOPCÓW SIÓDEMKI HURAS DO WROCŁAWIA

Siódemka Huras Legnica odrobiła w środę ligowe zaległości. Podopieczni trenera Zygmunta Woźniczki przegrali na wyjeździe ze Śląskiem Forza Akademia 18:23.

Był to mecz bardzo ważny w kontekście walki o tytuł mistrza województwa, bo to właśnie Śląsk obok Chrobrego Żórawina jest naszym głównym rywalem w wyścigi po złoto. Niestety, drużynie trenera Zygmunta Woźniczki rewanż za domową porażkę ze Śląskiem w pierwszej rundzie (21:25) nie udał się. W środę ponownie górą byli wrocławianie.

Po zaciętej 40-minutowej walce musieliśmy uznać wyższość gospodarzy, którzy wygrali 23:18. O losach spotkania na szczycie ligowej tabeli zadecydowała druga połowa, w której inicjatywa należała do Śląska.

Następne mecze w lidze wojewódzkiej chłopców rozegrane zostaną po świętach wielkanocnych. Siódemkę Huras czeka domowe starcie z ŚKPR Świdnica.

ŚLĄSK FORZA AKADEMIA WROCŁAW – SIÓDEMKA HURAS LEGNICA 23:18 (13:11)

SIÓDEMKA: Zemła, Taiwo – Wójcik, Rogowski 7, Dworak 4, Godlewski 3, Koblański 1, Demczuk 1, Makar 2. Karne: 3/2. Kary: 4 min.

PRZEBIEG MECZU: 3:3 (5), 7:5 (10), 9:9 (15), 13:11 (20), 15:14 (25), 18:14 (30), 21:15 (35), 23:18 (40).