UDANY START JUNIORÓW MŁODSZYCH W TURNIEJU 1/16 FINAŁU MISTRZOSTW POLSKI

Siódemka Huras Legnica wygrała 33:31 z MKS Poznań na inaugurację turnieju grupy D 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, który w piątek rozpoczął się w Opolu. W drugim piątkowym meczu gospodarze, Gwardia Opole rozgromili UKS Miś Gorzów 39:19.

Dla obydwu zespołów ten mecz był pewnego rodzaju weryfikacją. Dwa lata temu, w identycznym zestawieniu roczników (2007, 2008) spotkały się bowiem w finale mistrzostw Polski w kategorii młodzików rozgrywanym w Ostrołęce. Wówczas lepsza okazała się Siódemka Huras, a poznaniacy musieli zadowolić się srebrnymi medalami. W piątek ponownie górą byli nasi, choć tak jak się spodziewaliśmy, łatwo nie było. To był bardzo zacięty mecz, którego losy rozstrzygnęły się w ostatnich minutach.

Po 10 min. rywalizacji był remis (6:6), ale potem podopieczni trenera Adama Skrabani rzucili 5 bramek z rzędu i uciekli rywalom na 11:6 (17 min.). Po 20 min. nasza drużyna nadal wygrywała różnicą 5 trafień (13:8) i wydawało się, że mecz ma już pod kontrolą. Ale nic z tych rzeczy! W końcówce pierwszej połowy nieco pogubiliśmy się, co MKS wykorzystał i szybko odrobił straty. Na przerwę schodziliśmy więc z remisem (16:16).

Od początku drugiej połowy zaczęliśmy mozolnie budować przewagę od nowa. W 40 min. wygrywaliśmy 25:21, ale potem znów daliśmy się dogonić. MKS wyrównał w 52 min. (28:28). Końcówka spotkania była jednak w wykonaniu drużyny Adama Skrabani popisowa. Na wynik remisowy na tablicy nasza drużyna zareagowała w sposób idealny, bo zdobywając 3 bramki z rzędu. I taką przewagę czujnie już strzegła do końcowej syreny. Finalnie stanęło na zwycięstwie 34:31.

W sobotę o godz. 12:00 zagramy z gospodarzami, Gwardią Opole. W niedzielę zmierzymy się natomiast z UKS Miś Gorzów (godz. 10:00). Awans do 1/8 finału uzyskają dwie najlepsze drużyny opolskiego turnieju.

SIÓDEMKA HURAS LEGNICA – MKS POZNAŃ 34:31 (16:16)

SIÓDEMKA: Taiwo, Zemła, Zawierucha – Skiba 6, Witkowski 3, Wita 1, Świechowski 3, Maciejewski 4, Pliś, Wilczyński 2, Kruszelnicki 6, K. Bielewicz 1, Mieleszczenko 1, Młyńczak 5, Kiedrzyński 2, B. Bielewicz. Karne: 3/1. Kary: 18 min.

PRZEBIEG MECZU: 3:2 (5), 6:6 (10), 6:9 (15), 8:13 (20), 12:14 (25), 16:16 (30), 19:20 (35), 22:25 (40), 25:27 (45), 27:28 (50), 28:29 (55), 31:34 (60).

GWARDIA OPOLE – UKS MIŚ GORZÓW 39:19 (25:9)