Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

GEBRÜDER PETERS NADAL BĘDZIE WSPIERAĆ SIÓDEMKĘ MIEDŹ HURAS!

Z nieskrywaną satysfakcją informujemy, że firma Gebrüder Peters Polska podpisała z Siódemką Miedź Huras Legnica sp. z o.o. nową umową sponsorską. Owocna współpraca między naszym klubem a spółką działającą na rynku energii odnawialnej trwa już od kilku lat.

Nową umowę parafowali Piotr Charańczuk, prokurent Gebrüder Peters Polska oraz Adam Kochman, prezes Siódemka Miedź Huras sp. z o.o. Na jej mocy bawarska firma tak jak w poprzednich latach będzie promowana na strojach naszej pierwszej drużyny, a także w hali podczas meczów Ligi Centralnej.

Firma Gebrüder Peters istnieje od 1903 r. W Legnicy swój oddział ma od 15 lat. Nasz partner specjalizuje się w instalacjach typu fotowoltaika, fotowoltaika dla domu, fotowoltaika dla firm i dla rolnictwa. Zajmuje się również elektrotechniką. Firma ma dziś cztery oddziały w Niemczech, a także w Belgii (w Brukseli) oraz Polsce. 

Legnicki oddział zajmuje się przede wszystkim działalnością na rynku energii odnawialnej w zakresie sprzedaży i montażu urządzeń fotowoltaicznych, wykonywaniem instalacji elektrycznych oraz pozyskiwaniem polskich pracowników na rynek niemiecki.

Na zdjęciu: Prokurent Piotr Charańczuk (z lewej) i prezes Adam Kochman

Gebrüder Peters cieszy się opinią firmy odpowiedzialnej społecznie, aktywnej w lokalnym środowisku. Już w minionej dekadzie nawiązała współpracę z Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy. Popularna „Henrykówka” otrzymała wówczas panel monokrystaliczny i inwerter, które pozwalają na praktyczną naukę budowy urządzeń i zasad działania oraz eksploatacji systemów fotowoltaicznych. Firma z błękitnym logo znana jest też z zaangażowania w działalność charytatywną, a poprzez współpracę z naszym klubem również w środowisku sportowym.