Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

WIELKA SOBOTA W ZAMOŚCIU. ZAGRAMY Z WICELIDEREM LIGI CENTRALNEJ

Tuż przed świętami naszą drużynę czeka daleka i trudna wyprawa. W sobotę Siódemka Miedź Huras Legnica zmierzy się w Zamościu z Padwą. Mecz z wiceliderem Ligi Centralnej rozpocznie się o godz. 15:00. Transmisja w TVCOM.pl.

Padwa w tym sezonie mierzy w wicemistrzostwo Ligi Centralnej dające prawo gry w barażach o awans do Orlen Superligi. Ostatnio podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego grają jednak w kratkę – od początku lutego zwycięstwa przeplatają porażkami. Wciąż jednak utrzymują się na drugim miejscu w tabeli.

NIEGOŚCINNA HALA W ZAMOŚCIU

Wizyty w Zamościu nie należą do przyjemnych, bo Padwa jest wyjątkowo niegościnna. We własnej hali, przy najbardziej żywiołowej i najgłośniejszej publiczności w całej lidze, punkty traci bardzo rzadko. W tym sezonie w Zamościu wygrały tylko Śląsk Wrocław i AZS AWF Biała Podlaska oraz sensacyjnie Nielba Wągrowiec.

Gwiazdą drużyny z Zamościa jest były obrotowy Gwardii Opole, Karol Małecki, który w tym sezonie zdobył 64 bramki. O sile Padwy stanowią też tacy zawodnicy, jak Łukasz Szymański (najlepszy strzelec zespołu – 71 bramek), Mateusz Morawski, Tomasz Fugiel czy Miłosz Bączek. Przypomnijmy też, że jednym z filarów defensywy jest doświadczony Jakub Kłoda, który w swoim sportowym CV ma jeden sezon w barwach naszego klubu.

„JEDZIEMY POZYTYWNIE NAŁADOWANI”

W przedświąteczną sobotę to Padwa będzie faworytem, ale nasza drużyna wcale nie stoi na straconej pozycji. Listopadowy mecz w Legnicy zakończył się przecież remisem 28:28 i konkursem rzutów karnych, który padł łupem gości.

– Do Zamościa jedziemy pozytywnie naładowani wygraną z Białą Podlaską. Zagraliśmy dobry mecz i liczymy, że w sobotę potwierdzimy dobrą dyspozycję. Zrobimy wszystko, by sprawić niespodziankę. Padwa to bardzo silna drużyna, ale w naszym zasięgu. W tej lidze każdy może wygrać z każdym, co ten sezon pokazał już niejednokrotnie – mówi trener Siódemki Miedź Huras, Tomasz Góreczny.

BILANS HISTORYCZNY: 2:1 DLA PADWY

Historia zamojsko-legnickiej rywalizacji jest krótka. Będzie to bowiem dopiero czwarta konfrontacja. W sezonie 2021/22 w Lidze Centralnej przegraliśmy w Zamościu 28:30. W rewanżu, w Legnicy wygraliśmy 31:30. O meczu nr 3 z jesieni ub. roku, który zakończył się zwycięstwem Padwy po karnych, już wspominaliśmy.

23. kolejka Ligi Centralnej: Padwa Zamość – Siódemka Miedź Huras Legnica, 30 marca (sobota), godz. 15:00, hala OSiR w Zamościu. Transmisja na platformie TVCOM.pl.