Najnowsze informacje z klubu

NIE ZATRZYMUJEMY SIĘ. ZWYCIĘSTWO NAD OLIMPIĄ PIEKARY ŚLĄSKIE!

Siódemka Miedź Huras Legnica wygrała na wyjeździe 27:25 z Olimpią Medex Piekary Śląskie w meczu kończącym 27. kolejkę Ligi Centralnej. To już szóste z rzędu zwycięstwo drużyny trenera Tomasza Górecznego!

Do Piekar Śląskich pojechaliśmy z mocnym postanowieniem zrewanżowania się Olimpii za domową porażkę w pierwszej rundzie i podtrzymania fantastycznej serii wiosennych zwycięstw. Zadanie nasza drużyna wykonała, choć trzeba przyznać, że na Śląsku przez większość spotkania miała pod górkę.

W mecz lepiej weszli miejscowi, którzy dosyć szybko odskoczyli na dystans 2-3 bramek. My zaś mieliśmy sporo problemów w obronie, która nie funkcjonowała tak dobrze, jak w ostatnich tygodniach. Przewaga Olimpii powoli rosła, by pod koniec pierwszej połowy osiągnąć pięć bramek (17:12 w 25 min.). Na szczęście tuż przed przerwą udało się część strat odrobić dzięki trzem trafieniom z rzędu naszych skrzydłowych – Wiktora Pacuły i Michała Czarneckiego.

W drugiej połowie oglądaliśmy już zupełnie inną Siódemkę. W bramce odpalił Marcin Teterycz, który kapitalnym występem zafundował sobie urodzinowy prezent, świetnie zaczęliśmy grać w defensywie, a w ataku coraz częściej znajdowaliśmy sposób na jednego z topowych bramkarzy w lidze, Sebastiana Zaporę.

Olimpia co prawda doprowadziła jeszcze raz do remisu (24:24 w 57 min.), ale na więcej stać już jej tego dnia nie było. Ostatnie trzy minuty były bowiem demonstracją siły drużyny Tomasza Górecznego. Dwie efektowne bramki rzucił Filip Kruszelnicki, jedną dorzucił Michał Wojtala i ostatecznie wygraliśmy w Piekarach Śląskich 27:25.

O jakości naszej gry w obronie niech świadczy fakt, iż Olimpia w drugiej połowie zdołała rzucić zaledwie 8 bramek. My po przerwie trafiliśmy 12 razy. Nasza wygrana mogła być okazalsza, ale nie dopuścił do tego wspomniany już Sebastian Zapora. Bez dwóch zdań – środowe spotkanie było pojedynkiem bramkarzy. Górą z niego wyszedł solenizant Marcin Teterycz.

W sobotę 11 maja ostatni mecz sezonu 2023/24. W hali OSiR przy Lotniczej podejmiemy Śląsk Wrocław, który już wcześniej zapewnił sobie mistrzostwo Ligi Centralnej i awans do Orlen Superligi. Początek o godz. 15:00.

OLIMPIA MEDEX PIEKARY  ŚLĄSKIE – SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA 25:27 (17:15)

OLIMPIA: Zapora – Chromy 2, Pluczyk, Jóźwiak, Parzonka 3, Kowal 5, Rosół, Kotalczyk 3, Czapla, Hornik 3 (2), Miłek 5, Wójcik 3, Jakubowski 1 (1). Karne: 3/3. Kary: 6 min.

SIÓDEMKA: Mazur, Teterycz – Pacek, Przybylak 1, Czarnecki 8, Nowosielski 1, Kruszelnicki 5, Kużdeba 4, Wojtala 4, Stańko 1, Gregułowski 1, Pacuła 2. Karne: 0/0. Kary: 6 min.

PRZEBIEG MECZU: 3:3 (5), 7:4 (10), 9:8 (15), 13:10 (20), 17:12 (25), 17:15 (30), 19:18 (35), 21:21 (40), 23:23 (45), 23:23 (50), 24:24 (55), 25:27 (60).

SĘDZIOWALI: Kierczak, Wrona (Kraków).