Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

ROZGRYWAJĄCY ZOSTAJE NA KOLEJNY SEZON. PATRYK GREGUŁOWSKI 2025!

Patryk Gregułowski związał się z Siódemką Miedź Huras Legnica nowym kontraktem, który będzie obowiązywać do czerwca 2025 roku. 24-letni rozgrywający to kolejny wychowanek, który w ostatnim czasie przedłużył umowę z naszym klubem.

Patryk Gregułowski jest srebrnym (2017) i złotym (2018) medalistą mistrzostw Polski juniorów, byłym reprezentantem Polski w kategoriach młodzieżowych. W seniorskim handballu pierwsze kroki stawiał w sezonach 2017/18 i 2018/19 rozgrywając w pierwszoligowej wówczas Siódemce Miedź Huras 23 spotkania (52 bramki).

W 2019 r. przeszedł do Górnika Zabrze, z którym związał się trzyletnim kontraktem. Niestety, przez notoryczne problemy zdrowotne, w PGNiG Superlidze rozegrał tylko dwa mecze. W styczniu 2023 r. Gregułowski wrócił do macierzystego klubu i odegrał ważną rolę w drużynie trenera Tomasza Górecznego, która wywalczyła awans do Ligi Centralnej. W 13 ligowych spotkaniach zdobył 59 bramek, kolejne 12 trafień dokładając w turnieju barażowym w Płocku.

W obecnych rozgrywkach Ligi Centralnej Gregułowski wystąpił w 20 ligowych meczach wpisując się na listę strzelców 55 razy.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie umowy z Siódemką Miedź Huras przedłużyli: Łukasz Mazur, Maciej Stańko, Dominik Nowosielski, Szymon Pacek i Łukasz Kużdeba. Ponadto kontakt na sezon 2024/25 podpisał Dawid Pęczar, który trafi do nas na zasadzie wypożyczenia z ŚKPR Świdnica. Wkrótce poinformujemy o kolejnych ruchach kadrowych w pierwszym zespole.