Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

FINAŁ SEZONU – MECZ GWIAZD, POTEM STARCIE ZE ŚLĄSKIEM WROCŁAW

W sobotę 11 maja rozegramy ostatni mecz sezonu 2023/24 w Lidze Centralnej. O godz. 15:00 zmierzymy się ze Śląskiem Wrocław, który do Legnicy przyjedzie jako świeżo upieczony beniaminek Orlen Superligi. Wcześniej, o godz. 13:00 na parkiecie pojawią się dawne gwiazdy naszego klubu. Dla kibiców przygotowaliśmy też strefę gastronomiczną, animacje sportowe dla najmłodszych i pokazy taneczne.

Mecz z mistrzem Ligi Centralnej jawi się jako prawdziwa wisienka na torcie kampanii 2023/24. Śląsk Wrocław już przed dwoma tygodniami zapewnił sobie pierwsze miejsce w końcowej tabeli i awans do Orlen Superligi.

Z RESPEKTEM ALE BEZ KOMPLEKSÓW

Do starcia z najlepszą ekipą Ligi Centralnej Siódemka Miedź Huras przystąpi jednak bez kompleksów. Podopieczni trenera Tomasza Górecznego są na fali, wygrali już sześć meczów z rzędu, wskoczyli na 6. miejsce w tabeli ale na pewno nie powiedzieli jeszcze ostatnie słowa.

– Jesteśmy w formie, świetnie wyglądamy pod względem fizycznym. Zespół jest nakręcony serią zwycięstw. Śląsk to najlepszy zespół w tej lidze, co pokazuje tabela, ale z pewnością stać nas na wygraną. I zrobimy wszystko, by dać naszym kibicom radość na koniec sezonu – mówi trener Tomasz Góreczny.

W pierwszej rundzie, w grudniowym meczu we Wrocławiu, lepszy był Śląsk, który wygrał 30:28. Przypomnijmy też, że w zespole „Wojskowych” występuje trzech byłych zawodników Siódemki Miedź Huras: Konrad Cegłowski, Kacper Majewski i Bartosz Dudek, a ich trenerem jest nasz wychowanek Bartłomiej Koprowski.

MECZ GWIAZD LAT MINIONYCH

Handballowa sobota rozpocznie się już o godz. 13:00, gdy na parkiet wyjdą dawne gwiazdy naszego klubu. W pokazowym meczu odlbojów zobaczymy ulubieńców kibiców sprzed lat. Naprzeciw sobie staną drużyny Team Tomasza Górecznego i Team Adama Kochmana. Pierwszą drużynę poprowadzi trenerski duet: Zygmunt Woźniczka – Mirosław Sanecki, drugą Daniel Kwasiński. Nadzór fizjoterapeutyczny nad naszymi oldbojami sprawować będą równie znani fanom legnickiej piłki ręcznej: Maciej Litka i Artem Tereszczenko.

W tym niecodziennym handballowym evencie udział wezmą m.in. Radosław Fabiszewski, Tomasz Fabiszewski, Piotr Będzikowski, Paweł Orzłowski, Tomasz Góreczny, Paweł Piwko, Adam Skrabania, Bartłomiej Koprowski, Tomasz Majchrzyk, Przemysław Koch, Maciej Sroka, Grzegorz Kurdziel, Dariusz Piotrowicz, Tomasz Kikut, Andrzej Brygier, Kamil Sukiennik, Paweł Wita, Adam Kochman, Robert Łokucijewski, Jarosław Paluch i wielu innych.

DODATKOWE ATRAKCJE

Kibice, którzy zdecydują się spędzić sobotę przy Lotniczej, do dyspozycji będą mieć strefę gastronomiczną, która zlokalizowane będzie przed halą. A jako że nie samymi meczami, jedzeniem oraz piciem fan piłki ręcznej żyje, nasz partner – Szkoła Tańca Diamond Dance, przygotował widowiskowe występy artystyczne. Znajdzie się też coś dla najmłodszych. Na parkingu nasz partner – sklep Decathlon Legnica przygotuje atrakcyjne animacje sportowe.

Uwaga! Ze względów organizacyjnych dla kibiców będzie przeznaczony parking naprzeciwko hali.

27. kolejka Ligi Centralnej: Siódemka Miedź Huras Legnica – Śląsk Wrocław, sobota (11 maja), godz. 15:00, hala OSiR przy ul. Lotniczej 52. Bilety: 10 zł (normalny), 5 zł (ulgowy), do lat 15 – wstęp wolny. Transmisja – www.tvcom.pl.