Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

MICHAŁ CZARNECKI OD NOWEGO SEZONU W ORLEN SUPERLIDZE

Michał Czarnecki odchodzi z Siódemki Miedź Huras Legnica. 23-letni leworęczny skrzydłowy związał się trzyletnim kontraktem z ósmym zespołem Orlen Superligi, MMTS Kwidzyn.

Michał Czarnecki jest wychowankiem UKS Dziewiątka Legnica, absolwentem SMS Kielce. Do naszego klubu trafił w 2016 r., jeszcze jako junior młodszy. W 2017 r. w barwach Siódemki wywalczył tytuł wicemistrza Polski w tej kategorii wiekowej, natomiast w 2019 r. wicemistrza Polski juniorów. W międzyczasie regularnie występował w juniorskich reprezentacjach Polski.

W pierwszym zespole utalentowany skrzydłowy zadebiutował w sezonie 2020/21. Przez cztery kolejne kampanie w barwach Siódemki Miedź Huras Legnica rozegrał łącznie 83 ligowe spotkania, w których zdobył 468 bramek (pożegnalny mecz nr 84 – w sobotę 11 maja ze Śląskiem Wrocław).

W sezonie 2022/23 był najlepszym strzelcem drużyny – w rozgrywkach I ligi rzucił 194 bramki (w tym 20 w turnieju barażowym o awans do Ligi Centralnej). W bieżących rozgrywkach Ligi Centralnej jest równie skuteczny. W 24 spotkaniach na listę strzelców wpisał się 133 razy, co plasuje go w TOP 10 klasyfikacji najlepszych snajperów zaplecza superligi.

Z końcem kampanii 2023/24 kontrakt Michała Czarneckiego z naszym klubem dobiegł końca. Zawodnik otrzymał propozycję z superligowego MMTS Kwidzyn i postanowił z niej skorzystać, by spróbować swoich szans w najwyższej klasie rozgrywkowej.

To dla mnie ogromna szansa na rozwój sportowy. Każdy młody zawodnik marzy przecież o występach w Orlen Superlidze, o rywalizacji z najlepszymi zawodnikami w kraju. Siódemce zawdzięczam wiele, zostawiam w niej przyjaciół i wspaniałe wspomnienia. Ale nie żegnam się, mówię tylko do widzenia, bo na pewno jeszcze wrócę do Legnicy i zagram dla niej ponownie – mówi Michał Czarnecki.

Sezony Michała Czarneckiego w liczbach:

2020/2021 – 13 meczów/43 bramki (I liga)

2021/2022 – 20 meczów/78 bramek (Liga Centralna)

2022/2023 – 26 meczów/194 bramki (I liga+turniej barażowy)

2023/2024 – 24 mecze/133 bramki (Liga Centralna)

„Czarny”, dziękujemy za godne reprezentowanie naszych barw i życzymy powodzenia w Orlen Superlidze!