Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

JUNIORZY MŁODSI SIÓDEMKI HURAS LEGNICA MISTRZEM DOLNEGO ŚLĄSKA !!!

Cóż to był za weekend w wykonaniu naszej młodzieży! W sobotę mistrzostwo województwa zapewnili sobie młodzicy, a w niedzielę ich śladem poszli juniorzy młodsi. Zespół trenera Adama Skrabani wygrał we Wrocławiu ze Śląskiem 29:21 i zakończył sezon ligi dolnośląskiej na 1. miejscu.

Przez większość sezonu na prowadzeniu w tabeli Dolnośląskiej Ligi Juniorów było Zagłębie I Lubin. Tyle że nasza drużyna rosła w siłę z każdą kolejką, a złoty medal zapewnił jej fantastyczny finisz. Kluczem do tytułu mistrzowskiego było ubiegłotygodniowe zwycięstwo (26:23) w Legnicy z Zagłębiem. W niedzielę Siódemka Huras w meczu ostatniej kolejki grała we Wrocławiu ze Śląskiem. Żeby utrzymać 1. miejsce w tabeli musiała wygrać. I zadanie wykonała. Ba! Nie dość, że zwyciężyła, to w efektownym stylu.

Moja drużyna była bardzo zdeterminowana. Ostatnie dwa mecze sezonu to był koncert moich zawodników. Pokazali, że posiadają wielkie serca i charakter. Wielkie brawa należą się również rodzicom, kibicom, którzy w mocnym składzie wspierali nas nie tylko we Wrocławiu, ale przez cały ligowy sezon – mówi trener Adam Skrabania.

A propos szkoleniowca. Jeśli ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości, czy ten były świetny zawodnik odnajdzie się w roli trenera, to dziś już ich na pewno nie ma. Adam Skrabania w swoim debiutanckim sezonie na trenerskiej ławce sięgnął właśnie po złoty medal mistrzostw Dolnego Śląska!

Nasza drużyna jako mistrz województwa wywalczyła z automatu awans do 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Krajowy czempionat w tej kategorii wiekowej rozpocznie się w kwietniu. Prawdopodobnie będziemy gospodarzem turnieju pierwszej rundy. O szczegółach będziemy informować na bieżąco na naszej stronie oraz w mediach społecznościowych.

Dodajmy, że wicemistrzem Dolnego Śląska zostało Zagłębie I Lubin, a brąz przypadł Chrobremu Głogów. Drugiego reprezentanta naszego województwa w rozgrywkach centralnych wyłonią baraże.

ŚLĄSK WROCŁAW – SIÓDEMKA HURAS LEGNICA 21:29 (14:15)

SIÓDEMKA: Zembrzycki, Zawierucha – Kiedrzyński 2, Mieleszczenko, Stefaniak 5, Kałka 7, Martka, K. Bielewicz 1, Witkowski 4, Maciejewski 2, B. Bielewicz 1, Sinicki 7. Karne: 5/5. Kary: 10 min.

PRZEBIEG MECZU: 1:3 (5), 2:7 (10), 5:8 (15), 8:9 (20), 10:13 (25), 14:15 (30), 15:17 (35), 17:18 (40), 18:21 (45), 18:24 (50), 19:26 (55), 21:29 (60).

TABELA DOLNOŚLĄSKIEJ LIGI JUNIORÓW MŁODSZYCH

Głośne brawa 👏 i gratulacje dla naszej drużyny i sztabu szkoleniowego !!!