Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

NAJCZĘŚCIEJ KARANI W SEZONIE 2022/23 – RANKING LUDZI OD CZARNEJ ROBOTY

Bramki są solą piłki ręcznej, kibice i media skrupulatnie je liczą, tyle że, jak powszechnie wiadomo, mecze wygrywa się obroną. Sprawdźmy zatem, kto w naszym zespole walkę w defensywie najczęściej przypłacał dwuminutowymi wykluczeniami.

W zestawieniu ludzi od czarnej roboty w naszej drużynie wybija się trzech zawodników: Michał Przybylak, Dominik Nowosielski i Maciej Stańko. To właśnie oni w minionej kampanii stworzyli „ścianę”, po której wdrapaliśmy się do Ligi Centralnej.

Liderem zestawienia jest Michał Przybylak, który otrzymał od sędziów 24 dwuminutowe kary. To oznacza, że w całym sezonie nasz rozgrywający „odpoczywał” na karze przez 48 minut. Tylko dwie minuty krócej na karze przebywał Dominik Nowosielski (23 wykluczenia – 46 minut). Trzeci na liście jest Maciej Stańko z 17 karami (34 minuty).

KLASYFIKACJA STRZELCÓW – MICHAŁ CZARNECKI 4. SNAJPEREM I LIGI

A ile „dwójek” złapali pozostali zawodnicy Siódemki Miedź Huras?

→ Paulo Grozdek (9/18 min.), Wiktor Pacuła (7/14 min.), Szymon Pacek (5/10 min.), Kacper Łukawski (5/10 min.), Patryk Gregułowski (5/10 min.), Filip Kruszelnicki (4/8 min.), Michał Klimaszewski (4/8 min.), Hubert Kuliński (4/8 min.), Wiktor Kochlewski, Kornel Wita, Łukasz Mazur, Łukasz Szporko – wszyscy 1/2 min.

Na zdjęciach od góry: Michał Przybylak, Dominik Nowosielski, Maciej Stańko. FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl)