Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

MARCIN TETERYCZ – KIEDYŚ GRAŁ W POGONI, W SOBOTĘ SPRÓBUJE JĄ ZATRZYMAĆ

W sobotę 2 grudnia Siódemka Miedź Huras Legnica zmierzy się przy Lotniczej z Sandrą Spa Pogonią Szczecin. Dla naszego bramkarza, Marcina Teterycza, będzie to mecz szczególny.

Marcin Teterycz barw Pogoni Szczecin bronił w sezonach 2017/18 i 2018/19. W tym czasie zaliczył 46 występów w PGNiG Superlidze.

Na pewno będzie to dla mnie sentymentalny mecz, mimo że z tamtej ekipy pozostał już jedynie aktualny trener Wojciech Jedziniak. Jestem wdzięczny Pogoni za czas, który spędziłem w Szczecinie. Dostałem tam przecież szansę debiutu w superlidze – mówi Marcin Teterycz.

W Pogoni dorosłem jako zawodnik. Wiele nauczył mnie pobyt pod skrzydłami takich fachowców jak Sławomir Fogtman czy Rafał Biały. Klimat hali jak i szatni przy Twardowskiego jest nie do zapomnienia, myślę że wielu zawodników podziela moje zdanie. Możliwość gry w jednym zespole z Pawłem Krupą, Mateuszem Zarembą czy Arkiem Bosym to coś dużego. Do tej pory z wieloma osobami ze Szczecina utrzymuję bardzo dobry kontakt, bo mieliśmy tam mega młodą ekipę z Fedeńczakiem Matuszakiem, Krysiakiem i Bartosikiem na czele – dodaje bramkarz Siódemki Miedź Huras.

Marcin Teterycz przygodę z handballem rozpoczynał w Gwarku Złotoryja, ale szybko trafił do Siódemki, w której przeszedł przez wszystkie szczeble rozgrywek młodzieżowych. W 2015 r. w barwach naszego klubu wywalczył tytuł wicemistrza Polski juniorów, w zespole trenera Pawła Wity tworząc duet bramkarzy z Adrianem Stachurskim.

Karierę seniorską rozpoczął w drugoligowej Żagwi Dzierżoniów, z której trafił do Pogoni Szczecin. Następnie bronił barw pierwszoligowych klubów – Gwardii Koszalin i Viretu Zawiercie. Kampanię 2022/23 spędził w UKS Dziewiątka Legnica. Do Siódemki wrócił po sześciu latach, latem br.

Mecz 11. kolejki Ligi Centralnej Siódemka Miedź Huras Legnica – Sandra Spa Pogoń Szczecin w sobotę 2 grudnia o godz. 15:00 w hali OSiR przy ul. Lotniczej. Transmisja w TVCOM.pl.